Szczecineckie trojaczki skończyły dziś roczek

  • Eliza Świtling
  • 2014-04-11 14:10:14
Szczecineckie trojaczki skończyły dziś roczek
  • Foto: TV Gawex

Dokładnie rok temu, 11 kwietnia w poznańskiej klinice na świat przyszły trojaczki, urodziły się w Poznaniu ale Martynka, Maja i Mateusz są mieszkańcami naszego pięknego miasta. Dzisiaj szczecineckie trojaczki świętują pierwsze urodziny.

Martynka, Maja i Mateusz to bardzo radosne dzieci, mimo iż trojaczki to każde z nich różni się nie tylko wyglądem, ale także charakterem. 

"Mai jest wszędzie pełno, jest szybka i bardzo ruchliwa, Martynka to oaza spokoju, grzeczna i wyciszona a Mateuszek to indywidualista i jak na prawdziwego dżentelmena przystało zawsze ustępuje siostrom" - mówią państwo Ziętek, szczęśliwi rodzice.

Dziewczynki już chodzą i broją, szafki w domu pozamykane są na specjalne blokady, ponieważ jak to dzieci zawsze znajdą sposób żeby przypadkowo zrobić sobie krzywdę, "Martynka uwielbia wkładać jedną rączkę do szuflady i nie patrząc zamyka szufladę drugą rączką, trzeba mieć zawsze oczy dookoła głowy" - opowiada tata.

Mateuszek jako pierwszy zaczął mówić, jego pierwszym słowem było - tata. Pan Ziętek śmieje się, że mama jest nawet  trochę zazdrosna, ale wiadomo mężczyźni w domu powinni się trzymać razem. 

Rodzice wspominają miniony rok jako ciężki, ale pełen szczęścia, w ich przypadku potrójnego. Mimo, iż wielu nocy nie przespali, a zapanowanie nad trójką maluchów czasem było ponad siły, to jeśli mieliby cofnąć czas i ponownie zostać rodzicami to i tak chcieliby być rodzicami trojaczków.

Oczywiście wychowywanie trójki dzieci nie jest proste, państwo Ziętek mają jednak wsparcie rodziny, zawsze znajdą się chętne ciocie, kuzynki i wujkowie, wszyscy zwarci i gotowi aby popilnować, nakarmić czy wyjść na spacer, oczywiście jak mogą sobie państwo wyobrazić zwykły w przypadku trójki dzieci rośnie do rangi wielkiej wyprawy.

Z okazji pierwszych urodzin Mai, Martynki i Mateusza firma Kronospan ufundowała i zlecił wykonanie mebelków do pokoju dziecięcego. Od momentu narodzin dzieci, również Powiat wspiera rodzinę państwa Zientek poprzez doposażenie nowonarodzonych dzieci, zakup wyprawki, czy też zbiórkę pieniężną na rzecz dzieci. Dzisiaj w dzień urodzin w domu trojaczków pojawił się Starosta Krzysztof Lis, oraz przedstawiciele firmy Kronospan.

Dziewczynki wystąpiły w ślicznych różowych sukienkach, a Mateuszek bardzo elegancko, maluchy przyjmowały gości ze stoickim spokojem... przez pierwsze pięć minut, później liczba osób w pomieszczeniu, oraz błyski aparatów i kamery rozproszyły trochę dzisiejszych jubilatów.

Życzymy trojaczkom dużo zdrowia i szczęścia a rodzicom cierpliwości i wytrwałości.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: