Marek Karpiniuk apeluje do Prezesa PiS

  • Irek Markanicz
  • 2014-04-11 11:53:44
Marek Karpiniuk apeluje do Prezesa PiS
  • Foto: Krzysztof Kisiel

Od wczoraj politycznym wydarzeniem nr 1 jest w Polsce list jaki do prezesa Kaczyńskiego skierował Marek Karpiniuk. Ojciec tragicznie zmarłego posła Sebastiana Karpiniuka był wczoraj gościem naszego programu "Kawa na Ławę"

Marek Karpiniuk domaga się wycofania reklamy wyborczej PiS publikowanej w telewizji. "Było dla mnie szokiem, gdy reklamowy materiał telewizyjny wykorzystujący wizerunek wraku, w którym zginął mój syn i wielu innych oddanych Polsce ludzi, został opatrzony przez Pana cynicznym podpisem – materiał wyborczy" - pisze Marek Karpiniuk.

"Od czterech lat obserwuję, jak Pana działania nieustannie rozdrapują rany, nieustannie dzielą Polaków, tam, gdzie nad grobami bliskich powinniśmy stać zjednoczeni" - czytamy dalej w liście.

W innym fragmencie listu, Marek Karpiniuk pisze "Apeluję do Pana o natychmiastowe wycofanie haniebnej reklamy wyborczej, w której wykorzystuje Pan wizerunek wraku prezydenckiego tupolewa. Od czterech lat każdy z nas, który stracił w tej tragedii najbliższych, po swojemu, bo to sprawa bardzo osobista, stara ułożyć sobie życie, pójść do przodu, choć oczywiście pamięć tego dnia już na zawsze pozostanie w naszych sercach".

" Chcę wierzyć, że ta sprawa jest pomyłką, że nie używa Pan trumny własnego brata do walki politycznej. Jeśli tak jest, wystawia to Panu najgorsze świadectwo, ale proszę uszanować ból mój i innych bliskich ofiar tej tragedii. Śmierć 96 osób Panie Kaczyński, to nie jest materiał wyborczy" tak swój list do Jarosława Kaczyńskiego kończy Marek Karpiniuk.

Zapraszamy do oglądania wywiadu z Markiem Karpiniukiem, przeprowadzonym w ramach naszego czwartkowego cyklu "Kawa na Ławę"  

List Marka Kapiniuka do Jarosława Kaczyńskiego. Fot. TVP Info

Przełącz na HTML5 wideo

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: