Radość w Gdyni, łzy w Koszalinie

• Irek Markanicz
  • 2014-04-09 22:49:50

Niestety dziś wieczorem zespół Energa AZS Koszalin nie sprostał zawodniczkom z Gdyni. Po dwóch porażkach, koszalinianki odpadły z walki o najwyższe lokaty w Superlidze kobiet w piłce ręcznej.

W pierwszej części spotkania dominowały gdynianki. To właśnie konsekwentna postawa zespołu "Vistal" Gdynia spowodowała że mimo iż co kilka akcji koszalinianki wyrównywały, jednak zawodniczki z Trójmiasta po zrównaniu się ilości goli zdobywały bramki powiększając swoje konto. Szczególnie widać to było pod koniec pierwszej połowy która zakończyła się wynikiem 10:14.

Po przerwie, koszalińskie szczypiornistki dały z siebie 150 %, Wzmocnienie w grze obronnej oraz ataki prowadzone lewym skrzydłem pozwoliły zawodniczkom AZS-u uwierzyć w zwycięstwo. Po mozolnym odrabianiu strat  w 45. min na tablicy wyników publiczność zgromadzona w hali znów zobaczyła wynik remisowy. Ostatni kwadrans spotkania rozpoczął się od stanu 20:20. Gospodynie nie zwalniały tempa i zaczęły przeważać we wszystkich aspektach gry. Nadzieję na zwycięstwo dawały akcje po których szala przechylała się na korzyść zawodniczek Energii AZS Koszalin. Po trafieniach Joanny Chmiel, AZS prowadził  21:20. Kolejne akcje dawały nawet dwa punkt przewagi nad Vistalem. W ostatniej fazie spotkania, drugi oddech złapały szczypiornistki z Gdyni. Wystarczyło kilka skutecznych akcji aby na trzy minuty przed końcem to właśnie gdynianki objęły prowadzenie. Dziewczyny z AZS-u robiły co mogły ale stres połączony z trudami meczu powodował że akcje nie kończyły się sukcesem. Jak na pomeczowej konferencji powiedział Reidar Moistad, trener koszalińskiego teamu " walczyliśmy pod koniec spotkania nie tylko z Vistalem, ale też z sędziami" Podobnie niektóre decyzje arbitrów odbierali kibice AZS-u. Ostatecznie Energa AZS Koszalin przegrał z Vistalem Gdynia 27:29.

W poprzednim spotkaniu też lepszy był Vistal, który teraz będzie walczył o zwycięstwo w Superlidze kobiet. Zawodniczki AZS-u będą walczyć o miejsca 5-8.

. AZS: Borkowska, Czarna - Kobyłecka 4, Bilenia, Muchocka 1, Chmiel 3, Błaszczyk 1, Odrowska 9, Lisewska 1, Garović 2, Winter 1, Matuszczyk 5.

Vistal: Gapska, Kowalczyk - Kalska 8, Janiszewska 7, Niedźwiedź 5, Galińska 1, Kozłowska 1, Matyka 4, Khouildi, Kulwińska 2, Andrzejewska 1.

Relację z tego spotkania będą mogli Państwo zobaczyć już wkrótce na naszej antenie.