"Wygraj z rakiem - nie czekaj!" - Onkologia Szczecinecka zaprasza na spotkanie

  • Eliza Świtling
  • 2014-04-08 11:39:44
"Wygraj z rakiem - nie czekaj!" - Onkologia Szczecinecka zaprasza na spotkanie
  • Foto: lepiejzapobiegac.pl

Stowarzyszenie Onkologia Szczecinecka serdecznie zaprasza rodziców lub opiekunów prawnych dziewcząt, które urodziły się w 2001 roku i są na stałe zameldowane na terenie Szczecinka na spotkanie informacyjne, dotyczące bezpłatnych szczepień przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego HPV.

Szczepienia prowadzone są  w ramach szczecineckiej kampanii „Wygraj z rakiem”, a cały program finansowany jest ze środków publicznych budżetu miasta. Spotkanie odbędzie się w dniu 8 kwietnia 2014 r., w Centrum Konferencyjnym ZAMEK przy ul. Mickiewicza 2 o godz. 18.30.

W programie między innymi przedstawione zostaną informacje na temat zagrożeń i profilaktyki raka szyjki macicy oraz harmonogram organizacji bezpłatnych szczepień na terenie Szczecinka. Stowarzyszenie już po raz 6 realizuje program szczepień przeciw wirusowi HPV, środki finansowe na ten cel otrzymuje w ramach konkursów ofert na realizację zadania publicznego.

W ciągu tego okresu Onkologia Szczecinecka zaszczepiła już 859 dziewcząt tj. 95,4 % uprawnionych, w tym około 5% to dziewczęta spoza grupy docelowej. W tym roku uprawnionych do szczepień jest 164 dziewcząt z rocznika 2001, jeżeli rodzice lub opiekunowie wyrażą zgodę zostaną one zaszczepione szczepionką czterowalentną o nazwie handlowej Silgard Firmy MSD.

Każdego roku na raka szyjki umiera w Polsce 5 kobiet. "Wygraj z rakiem - nie czekaj!"

INFO: UM Szczecinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: