Kronospan przedstawił projekt hotelu nad jeziorem Trzesiecko

  • Eliza Świtling
  • 2014-04-08 11:37:18
Kronospan przedstawił projekt hotelu nad jeziorem Trzesiecko
  • Foto: Materiał Kronospan prezentowany na Sesji Rady Miasta

Na wczorajszej sesji Rady Miasta firma Kronospan przedstawiła projekt zabudowy terenu na cyplu nad jeziorem Trzesiecko. To właśnie na wysokości stadionu piłkarskiego, na terenie dawnej szkoły kolejowej, należącym od kilkunastu lat do Kronospanu, miałby stanąć nowoczesny budynek szkoleniowo - hotelowy.

Podczas poniedziałkowej sesji plany inwestycyjne firmy Kronospan przedstawił  radnym burmistrz Jerzy Hardie - Douglas. Inwestycja ta wymaga  zmian w planie zagospodarowania przestrzennego i na te właśnie zmiany muszą zgodzić się szczecineccy radni.

Oczywiście już podczas wczorajszego spotkania w ratuszu rozpoczęła się dyskusja na temat tej przyszłej inwestycji. W ogólnym rozrachunku wszyscy, zarówno włodarze jak i opozycja wstępnie wyrazili chęć poparcia  projektu, a co za tym idzie wprowadzenia odpowiednich zmian do planu zagospodarowania. Dyrekcja Ochrony Środowiska już wstępnie na projekt Kronospanu się zgodziła. Jest więc możliwość, że w krótszym, bądź dłuższym czasie, na terenie dawnej szkoły kolejowej, powstanie nowoczesny i wyjątkowy  hotel czterogwiazdkowy, będący jednocześnie bazą szkoleniową firmy.

Projekt tej inwestycji jest bardzo nowatorski. Jak podkreślił burmistrz: "ma to być budowla pasywna wykorzystująca najnowsze techniki grzewcze, takie jak ogniwa fotowoltaiczne, pompy ciepła, ogniwa solarne, czy np. wymienniki ciepła. Budynek posiada trzy  kondygnacje, a każda z nich jest przesunięta wobec siebie. Część obiektu wychodzi na jezioro Trzesiecko. Oprócz budynku głównego na tym samym terenie  miałoby powstać kilka mniejszych bungalowów. Kronospan do budowy tych obiektów chciałby wykorzystać  wytwarzane przez siebie materiały,  tworząc w ten sposób wyjątkową ekspozycję własnych możliwości, zarówno w dziedzinie zróżnicowania produkowanych materiałów, jak i  designu".

Warto dodać, że teren ten jest własnością firmy od kilkunastu lat i jak do tej pory oprócz wielu planów i drewnianej altanki nic nie działo się w tym pięknym miejscu. Sylwia Pawlina - rzecznik prasowy firmy Kronospan,  nie chciała  dodać  nic ponad to, co zostało powiedziane na sesji Rady Miasta.

 

Komentarze (1)

2015-05-09 13:50

super w szczecinku sa potrzebne nowe inwestycje a tym bardziej ze jest pieknym miastem turystycznym

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: