Wielim poległ

• Eliza Świtling
  • 2014-04-07 09:55:25

W sobotę 5 kwietnia 2014 r. Wielim rozegrał mecz z liderem IV ligi Astrą Ustronie Morskie. Niestety szczecineccy piłkarze ulegli gościom 5 do 2.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo pomyślnie dla Wielimia, bo niecałe pół minuty po pierwszym gwizdku gola na 1:0 strzelił Wojciech Gersztyn. Przez następne 20 minut przewagę miała nasza drużyna, ale nie udało się wykorzystać dogodnych sytuacji strzeleckich. Między 25 a 35 minutą drużynę Wielimia dopadł kryzys, który bezlitośnie wykorzystał zespół Astry strzelając w tym czasie 3 bramki. Pięć minut przed przerwą drugą bramkę dla Wielimia, po dobitce strzału Mateusza Górnego, zdobył Wojciech Gersztyn.

W 55 minucie Astra zdobyła bramkę na 4:2 po strzale z rzutu karnego. Po tym golu Wielim pomimo starań i ataków nie zdobył bramki, a co gorsza po jednej z nielicznych akcji gości Łukasz Pilich skapitulował po raz piąty.

Skład Wielimia: Łukasz Pilich - Bartosz Knajdrowski (72’ Łukasz Wieliczko), Michał Boderek, Konrad Nowicki, Maciej Knajdrowski, Damian Serafin (46’ Bartosz Gersztyn), Mateusz Malczyk, Dawid Socha (63’ Tomasz Spryszyński), Wojciech Gersztyn, Mateusz Duda (63’ Artur Tederko), Mateusz Górny.

W trakcie meczu wręczono również nagrody w konkursie, który ogłoszono przed meczem z liderem IV ligi. Karnet na wszystkie mecze Wielimia w rundzie wiosennej 2014 r. wygrał Karol Grenda, który poprawnie odpowiedział na pytanie: „Który z obecnie występujących w Wielimiu Szczecinek zawodników jest najmłodszy?”. Zwycięzca odebrał nagrodę z rąk najmłodszego zawodnika KS Wielim Szczecinek, czyli Remigiusza Bieguńskiego.

INFO: Maciek Klim Sekretarz KS Wielim