Panie, po ile bratki ?

  • Eliza Świtling
  • 2014-04-04 14:02:16
Panie, po ile bratki ?
  • Foto: TV Gawex

Wraz z rozpoczęciem wiosny, na rabatkach, ogrodach i balkonach pojawiają się bratki, śliczne wiosenne kwiaty, które nie dość że nie boją się mrozów to upiększają swoimi kolorowymi płatkami dość smutny jeszcze wiosenny krajobraz.

Bratki, niebieskie, pomarańczowe, żółte, śliczne i pachnące, wprowadzają nas w cudowny wiosenny nastrój. Ozdabiamy nimi balkony tarasy, przydomowe rabatki i miejskie klomby. Każdy patrząc na nie na ulicy nie może pohamować pozytywnego uśmiechu.

Widząc fiołka ogrodowego u sąsiadów każdy z nas pragnie mieć jednego także u siebie, i biegniemy na ryneczek szukając wśród feerii kolorów takich, które najlepiej komponują się z kontekstem naszego ogrodu. 

Nasza ekipa wybrała się dzisiaj na szczecinecki rynek, żeby sprawdzić jak w tym roku kształtują się ceny tych pięknych kwiatów. Handlarze zdradzili nam, że ceny fiołków alpejskich nie zmieniły się od kilku lat. Za jednego bratka w doniczce zapłacimy około 1,50 zł, chętnych do zakupu jak co roku jest oczywiście dużo a sezon na bratki dopiero się zaczął.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: