Rozpoczęcie rajdu Poland Trophy Dragon Winch Extreme już w najbliższy piątek

  • Redakcja TV Gawex
  • 2014-04-02 12:35:04
Rozpoczęcie rajdu Poland Trophy Dragon Winch Extreme już w najbliższy piątek
  • Foto: fot: Jacek Palucha

Zaledwie 2 dni pozostało do inauguracji tegorocznego Poland Trophy Dragon Winch Extreme. Pierwsza edycja rajdu rozpocznie się już w najbliższy piątek - 4 kwietnia, na rynku w Bobolicach.

Już od samego rana będą trwały przygotowania do rozpoczęcia zawodów. Pierwsze rejestracje i  odprawy techniczne samochodów, rozpoczną się godz. 8.00, wtedy też zostanie ustalona kolejność startu do zawodów w pierwszym etapie.

W PTDWE rywalizacja będzie toczyć się w dwóch etapach, poprzedzonych prologiem. W nocy z piątku na sobotę zostanie rozegrany Etap Noc. Po krótkim odpoczynku zawodnicy wyruszą w sobotę na trasę Etapu Dzień. W trakcie każdego z etapów do pokonania będą mieli kilka odcinków specjalnych.

Trasy wokół Bobolic mają reputację trudnych i wymagających. Przypomnijmy, że tej okolicy odbywał się  już nie jeden rajd przeprawowy. Na pierwszą edycję Poland Trophy Dragon Winch Extreme przygotowaliśmy bardzo ciekawe i  trudne techniczne odcinki specjalne. Nie zabraknie charakterystycznych dla tej okolicy pływających trawników i podmokłych łąk. Będą też elementy górskie – zjazdy, podjazdy oraz trawersy.

W dwóch najcięższych klasach – "No Limit" i "Advance" – zawodnicy zmierzą się z prawdziwymi wyzwaniami. Dla klasy Challenge organizatorzy wytyczyli łatwiejsze i bardziej techniczne oesy, na których zawodnicy będą mogli bezboleśnie zdobywać doświadczenie w off-roadowej jeździe. Będzie ciekawie, ale nie morderczo.

Swój udział w pierwszej edycji PTDWE zapowiedziała już czołówka polskich off-roadowców. Na starcie w Bobolicach w klasie NOL zobaczymy takich zawodników jak: Artur Owczarek (Black Tank), Marcin Małolepszy (Sam) czy Sławomir Kowalski (Grat). Swój udział w klasie Advance zapowiedzieli m.in. Tomasz Zygarlicki (Jeep), Tomasz Nowakowski (Suzuki) i Jacek Szczęch (Nissan Patrol). W klasie Challenge zobaczymy m.in. Bartosza Urbańskiego (Pajero) i Marka Burzmińskiego (Land Rover). Zgłoszenia na pierwszą rundę napływają dosłownie do ostatniej chwili.

- "To już ósmy sezon Poland Trophy. W tym roku ruszamy z rajdem w nowe tereny - mówi organizator imprezy Maciej Rachtan. Pierwsza runda odbędzie się w zachodniopomorskim, na drugą wybieramy się do Rasząga, a kończymy tradycyjnie już w Walimiu. Zapraszamy wszystkich chętnych na pierwszy rajd do Bobolic. Przygotowaliśmy tam naprawdę fajne trasy, które na pewno spodobają się  i zawodnikom i widzom"

Rajd Poland Tropy już po raz czwarty z rzędu odbędzie się we współpracy z Dragon Winch, który jest tytularnym partnerem imprezy. Dragon Winch zapewni nie tylko ciekawe nagrody w postaci wyciągarek i akcesoriów, ale także wsparcie techniczne w trakcie zawodów. Atrakcyjne nagrody dla najlepszych ufunduje firma  InsaTurbo – producent opon do samochodów 4x4.

 Krótki wywiad z organizatorem  zobaczą Państwo na naszej antenie już jutro, a pełna relację z imprezy zapraszamy w nadchodzącym tygodniu.

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: