Akcja Caritas pomocy rodzinom na Ukrainie zakończona

  • Redakcja TV Gawex
  • 2014-03-30 10:32:46
Akcja Caritas pomocy rodzinom na Ukrainie zakończona
  • Foto: polskieradio.pl

Ponad 170 paczek z żywnością i ubraniami zostało wysłanych z diecezji koszalińsko - kołobrzeskiej na Ukrainę. To wszystko w ramach zakończonej właśnie akcji Caritas "Rodzina Rodzinie".

W latach 80-tych polskie rodziny otrzymywały wsparcie w postaci paczek. Otrzymywaliśmy pomoc z Niemiec, Francji, Szwecji, Holandii… Dziś w potrzebie są ukraińskie rodziny zagrożone kryzysem ekonomicznym, poszkodowane, niepewne jutra. Dlatego też, w ramach Jałmużny Wielkopostnej w tym roku organizacja Caritas  działająca w ramach diecezji koszalińsko  - kołobrzeskiej przeprowadziła akcję „RODZINA RODZINIE”. Polegała ona na zachęceniu parafian do wysyłania paczek do poszkodowanych i ubogich rodzin ukraińskich. Akcja została przygotowana wspólnie z Pocztą Polską, która uruchomiła akcję „Paczka dla Ukrainy. Polegała ona na tym, że do końca marca każdy  mógł wysłać bezpłatnie paczkę na Ukrainę zaadresowaną na konkretną osobę. Każda  taka przesyłka musiała zawierać dopisek: „DLA UKRAINY”.

Caritas diecezji  koszalińsko - kołobrzeskiej otrzymało listy rodzin szczególnie potrzebujących pomocy, zweryfikowane przez proboszczów z parafii na Ukrainie. Następnie dane te zostały przekazane darczyńcom indywidualnym. Wierni w parafiach przygotowali paczki o wadze nie przekraczającej 20 kg zawierające żywność, ubrania  inne potrzebne rzeczy i sami  wysyłali za pomocą darmowych paczek  na Ukrainę. Po stronie Ukraińskiej w akcję włączyły się licznie zarówno parafie katolickie, greckokatolickie jak i prawosławne.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: