Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki

  • Eliza Świtling
  • 2014-03-27 12:56:13
Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki
  • Foto: es

W szkole podstawowej nr 7 odbył się dzisiaj Miejski Konkurs Witaminka. Uczniowie chwalili się swoją wiedzą w kwestii zdrowego odżywiania.

Jak wiadomo zdrowe żywienie to jedna z podstaw dobrego radosnego życia, najważniejsze jednak aby dobre nawyki wpajać już od dzieciństwa. Dzisiejszy Miastowy konkurs Witaminka w SP 7 dotyczył właśnie zdrowego odżywiania.

Jak powiedziała nam nauczycielka i organizatorka konkursu Aneta Ponichtera "Nasza szkoła od dawna organizuje akcje dotyczące nie tylko zdrowego odżywiania, ale również zdrowego trybu życia. Przez cały rok szkolny prowadzimy zakrojone na szeroką skalę działania mające na celu uświadamianie naszych dzieci. Podstawowe założenia to te, że ruch jest dobry i potrzebny i należy większą uwagę zwracać na to w jaki sposób się odżywiamy. Dzięki temu w naszej szkole praktycznie nie ma problemu związanego ze zwolnieniami z zajęć wychowania fizycznego. Wychowankowie odchodzą do innych szkół jednak są już nauczenie pewnych odpowiednich zdrowych nawyków, bo jak wiadomo czym skorupka za młodu nasiąknie..."

Dzisiejszy konkurs wpisał się w tydzień zdrowego odżywiania, prowadzony właśnie w SP 7, a uczniowie chętnie brali udział w zadaniach, pokazach, i występach artystycznych.

Zapraszamy do oglądania galerii z dzisiejszego konkursu, a relacja już dzisiaj w Echach Dnia.

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (1)

andrew 2014-03-28 10:25

chwiali się? Dno

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: