Więcej pieniędzy na remont plaży miejskiej! A na otwarciu zagra...

  • Eliza Świtling
  • 2014-03-27 09:03:37
Więcej pieniędzy na remont plaży miejskiej! A na otwarciu zagra...
  • Foto: UM Szczecinek

Wczoraj w szczecineckim ratuszy podpisano umowę pomiędzy wicemarszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego - Andrzejem Jakubowskim a Burmistrzem Szczecinka - Jerzym Hardie-Douglasem, w sprawie dofinansowania plaży miejskiej w Szczecinku. Realizowany przez Urząd Miasta projekt zakłada kompleksową rewitalizację szczecineckiej plaży, na którą składa się budowa kompleksu stałych pomostów rekreacyjnych wraz z basenem i kąpieliskiem dla najmłodszych użytkowników. Urząd Miasta zdradził także jaka gwiazda zagra podczas otwarcia szczecineckiej plaży.

Podczas spotkania i krótkiej konferencji prasowej Marszałek Województwa podkreślił istotną wartość realizowanej  przez Urząd Miasta inwestycji. - Dzięki wysiłkowi miasta i trosce burmistrza o rozwój infrastruktury turystycznej Szczecinek coraz częściej postrzegany jest jako ważny ośrodek turystyki w naszym regionie - podkreślił na zakończenie swojej wypowiedzi.

Najistotniejszą jednak informacją, jaką możemy przekazać naszym czytelnikom, jest jednak zapewnienie Marszałka, że istnieje szansa otrzymania przez miasto dodatkowych środków na rewitalizację zabytkowej plaży z uwagi na mniejszy niż pierwotnie zakładano  koszt budowy pomostów, który finansowany jest z RPO. 

- Zaoszczędzone w ten sposób środki będziemy chcieli, zachowując oczywiście niezbędne procedury administracyjne, z powrotem przekazać Urzędowi Miasta. Nie jest to łatwe, ale nie niemożliwe - stwierdził Marszałek Województwa, odpowiadając na pytanie jednego z dziennikarzy.

To oczywiście dobry prognostyk dla wszystkich mieszkańców naszego miasta. Dzięki dodatkowym środkom z Urzędu Marszałkowskiego wyremontowana zostanie zabytkowa część szczecineckiej plaży, włącznie z dachem, który pokryje bitumiczna dachówka. Zgodnie z harmonogramem prac budowlanych popularna  Lechia zostanie oddana do użytku pod koniec czerwca. Oficjalne otwarcie plaży wraz z koncertem odbędzie się 12 lipca. Uprzedzając niejako fakty  już dzisiaj zdradzamy, kto wystąpi w charakterze gwiazdy wieczoru. Tym razem będzie to Sebastian Riedel i jego grupa Cree. 

INFO: UM Szczecinek

Komentarze (2)

znowu 2014-03-27 09:11

znowu Dżem? .. obiecują obiecują i g*wno! Sylwestra przed ratuszem - nie bo koszta a ludzie nie przychodzą okej jeszcze to zrozumiem w tamte wakacje oobiecywali że będzie duzo imprez wyszlo że było mniej niz 2 lata twmu ze 2-3 imprezy plenerowe! dali by raz porządną gwiazde na przykład Perfect! lub coś zagranicznego , popularnego.. ale nie.. bo kasy mniej pójdzie do portfela hrabiny !

ktoś 2014-03-27 17:12

Impreza trwa 3 godz i nie każdy na nią przyjdzie, a inwestycja taka jak plaża trwa przez lata i dużo osób w każdym wieku z niej skorzysta

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: