17-ty Festiwal wystartował

  • Irek Markanicz
  • 2014-03-26 14:49:37
17-ty Festiwal wystartował
  • Foto: Robert Żurawski-Zabłocki

To już siedemnasta edycja tego wydarzenia. Biorąc pod uwagę przegląd piosenek w języku angielskim, już po raz osiemnaste wydarzenie organizowane przez szczecinecką Szkołę Społeczną z językiem angielskim w roli głównej.

Podobnie jak w latach poprzednich Festiwal odbywa się równolegle w różnych lokalizacjach. Podstawowe wydarzenie maja miejsce w siedzibie SAPiK-u przy ul. Wyszyńskiego, kilka festiwalowych akcentów odbywa się w sali sportowej przy ul. Słowiańskiej. To własnie tam dziś przed południem odbywały się gry i zabawy dla dzieci ze szkoły podstawowej. W samo południe przed młodą publicznością wystąpił iluzjonista. W tym samym czasie, ale w sali multimedialnej SAPiK-u swoje prezentacje w języku angielskim przedstawili młodzi aktorzy. Jedną z propozycji był spektakl w wykonaniu grupy "Kontaminacja".
 W czwartkowe przedpołudnie odbędą się kolejne festiwalowe wydarzenia. Tym razem młodzieżowe grupy zaprezentują na scenie szczecineckiego Kina swoje propozycje teatralne. Najważniejsze wydarzenia zaplanowano na piątek. Przed południem odbędzie się konkurs piosenek w języku angielskim a po południu od godziny 17.00 w sali kina, będziemy świadkami koncertu finałowego. Tu organizatorzy przygotowali cały szereg niespodzianek. Podczas wieczoru zobaczymy najciekawsze propozycje z całego trzydniowego cyklu. Gościem specjalnym będzie szczecińska grupa "LORD" specjalizująca się w coverach grupy QUEEN, nie zabraknie przeboju "It's a kind of Magic", który jest hasłem przewodnim tegorocznej edycji tego spotkania.

Poniżej plan festiwalowych wydarzeń na czwartek i piątek.  

Czwartek

godz. 10.00, sala kina Wolność

PRZEGLĄD MAŁYCH FORM TEATRALNYCH W JĘZYKU ANGIELSKIM

dla uczniów Społecznego Gimnazjum STO

w przerwie przeglądu zapraszamy na spektakl pt.

‘PAN BAJ I ZACZAROWANA KATARYNKA’

występuje Iwo Bochat, aktor teatru Planeta M 

piątek, 28 marca 2014

godz. 10.00, sala kina Wolność

‘IT’S A KIND OF MAGIC’

Przegląd Piosenki w Języku Angielskim

dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych

w przerwie konkursu zapraszamy na koncerty

MAGDALENY GÓRECKIEJ

oraz grupy

LORD – SOUND OF QUEEN

godz. 17.00, sala kina Wolność

‘A SCHOOL OF MAGIC’

Koncert w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Społecznych STO w Szczecinku

oraz grupy

LORD – SOUND OF QUEEN

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: