Podimed i Allenort rozbudują szpital o odział okulistyczny i kardiologiczny

  • Eliza Świtling
  • 2014-03-26 07:14:53
Podimed i Allenort rozbudują szpital o odział okulistyczny i kardiologiczny
  • Foto: Starostwo Powiatowe Szczecinek

Zarząd powiatu przyjął wniosek dotyczący dalszej rozbudowy szczecineckiego szpitala. Inwestorami miałyby być dwie prywatne firmy, które starają się o wykupienie łącznika pomiędzy główną częścią szpitala a nową przychodnią na ulicy Kilińskiego. Nowa powierzchnia miałby służyć świadczeniu usług kardiologicznych i okulistycznych.

Właśnie pojawiły się plany kolejnych inwestycji na terenie szpitala. Jak powiedział nam v-ce starosta Marek Kotschy- "może że już niedługo spółka Szpital w Szczecinku powiększy się o dodatkowe oddziały. Plany przewidują, że powstaną one na łączniku między przychodnią a głównym budynkiem szpitala. Dodatkowo pozytywnie rozpatrzyliśmy wniosek w sprawie budowy nowego sześciopiętrowego obiektu, który miałby pełnić funkcję dodatkowego skrzydła dawnej przychodni. Jak na razie trwają rozmowy na ten temat, jedyną kwestią problemową jest fakt, iż szczecinecka placówka nie jest własnością jednego podmiotu".

Inwestorami  tego przedsięwzięcia są  dwie prywatne spółki  szczecinecki Podimed, oraz warszawski Allenort. Wniosek, który firmy złożyły w Starostwie powiatowym jest bardzo dobrze uargumentowany. Podimed chce w swojej inwestycji rozbudować oddział okulistyczny, a dzięki temu skrócić między innymi czas oczekiwania na wizytę u okulisty czy też operacji na jaskrę. Jeśli chodzi o firmę Allenort, w nowej części szpitala ma powstać oddział kardiologii zachowawczej, którego w tym momencie szczecinek nie posiada. Argumentacja inwestorów jest spowodowana zapotrzebowaniem mieszkańców naszego regionu i jest to kolejny powód do pozytywnego rozpatrzenia wniosku.

Termin rozpoczęcia prac budowlanych na razie jest nie znany. Na rozmowę z wicestarostą Markiem Kotschy, dotyczącą właśnie tej inwestycji zapraszamy państwa  dziś do serwisu Echa Dnia.

 

Komentarze (2)

nemo 2014-03-27 11:03

Cyt: Na rozmowę z wiceburmistrzem Markiem Kotschy, dotyczącą właśnie tej inwestycji zapraszamy państwa dziś do serwisu Echa Dnia. Czy w Szczecinku zmienił się zastępca burmistrza? Sądzę, że nie, chociaż Marek Kotschy nadal jest pracownikiem Urzędu Miasta w Szczecinku.

Eliza 2014-03-27 12:39

Oczywiście wdarł mi się w tekst karygodny błąd! przepraszam, już poprawione.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: