Złocienieckie święto sportu

  • Irek Markanicz
  • 2014-03-25 21:16:46
Złocienieckie święto sportu
  • Foto: Irek Markanicz

We wtorkowy poranek w sali złocienieckiego kina "Mewa" odbyła się doroczna gala sportu. Już po raz dziewiąty, samorząd wyróżnił tych którzy na co dzień zajmują się poszczególnymi dyscyplinami.

Pamiątkowe statuetki trafiły dziś zarówno do zawodników, trenerów jak i osób wspierających złocienieckie kluby, czyli do działaczy i sponsorów. Miasto i gmina Złocieniec już od lat należy do najbardziej zaangażowanych w sport samorządów powiatu drawskiego. Dzieje się tak za sprawą klubów które odnoszą sukcesy nie tylko na arenie ogólnopolskiej. Najlepszym przykładem są osiągnięcie podopiecznych klubu "Traper". Zawodnicy uprawiający Biegi na Orientację należą do ścisłej, krajowej czołówki. Dzieje się tak już od wielu lat i jest to zasługa wieloletniej pracy, która swój początek ma w Szkole Podstawowej nr 3. Inne popularne w Złocieńcu dyscypliny to: Żeglarstwo, Lekka Atletyka,Piłka Nożna oraz Sporty Walki.

Waldemar Włodarczyk - burmistrz Złocieńca podczas dzisiejszej uroczystości podkreślił, że  " z miejskiej kasy na sport przeznaczamy 300 tys. zł. Dodatkowo część naszych inwestycji przeznaczana jest na infrastrukturę sportową. Najlepszym tego przykładem jest właśnie wyremontowany stadion piłkarsko-lekkoatletyczny". Już niebawem odbędzie się uroczyste otwarcie tego nowoczesnego obiektu.

Złocienieccy miłośnicy biegania podczas gali potwierdzali, że materiały zastosowane przy budowie bieżni, spełniają najwyższe światowe standardy. Co potwierdza fakt, że ten sam materiał został wykorzystany  do budowy bieżni olimpijskiej w Londynie. 

Relację telewizyjna z gali zobaczą Państwo w jutrzejszym Regionalnym Programie Samorządowym.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: