Wielim przerwał feralną turę porażek

• Eliza Świtling
  • 2014-03-24 09:30:13

KS Wielim przerwał feralną turę porażek, poniżej krótka relację z meczu Stal Szczecin - Wielim Szczecinek, który odbył się w niedzielę 23 marca o godz. 11:00, w tym spotkaniu piłkarze szczecineckiego klubu odnieśli w końcu zwycięstwo.

W pierwszej połowie Wielim był drużyną zdecydowanie lepszą. Już w piątej minucie po dokładnym dośrodkowaniu Mateusza Górnego gola strzelił Bartosz Gersztyn. Około 30 minuty po przedryblowaniu czterech zawodników Stali na 2:0 strzelił Górny.  Gospodarze poza stałymi fragmentami gry nie potrafili zagrozić dobrze spisującej się w defensywie drużynie Wielimia.

W drugiej połowie Wielim był nadal stroną przeważającą, niestety zabrakło odrobiny skuteczności. Gracze Wielimia dwukrotnie trafili w poprzeczkę, najpierw z Paweł Jakimiec z 12 metrów po uderzeniu wolejem, a następnie Górny głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Około 15 min przed końcem spotkania Stal zdobyła kontaktową bramkę po rzucie rożnym. Wielim grał jednak nadal konsekwentnie w obronie, wyprowadzając przy tym groźne kontrataki.

Do dramatycznej sytuacji doszło w doliczonym czasie gry, kiedy po zamieszaniu pod naszą bramką sędzia podyktował rzut karny. Na szczęście Łukasz Pilich po świetnej interwencji obronił strzał gracza Stali. Dzięki temu po dobrej grze całej drużyny Wielim zdobywa 3 punkty i awansuje na 13 miejsce.

Skład: Łukasz Pilich – Maciej Knajdrowski, Konrad Nowicki, Michał Boderek, Bartosz Knajdrowski – Bartosz Gersztyn (70′Patryk Butkiewicz), Mateusz Malczyk, Tomasz Spryszyński (80′ Dawid Socha), Paweł Jakimiec (85′ Artur Tederko) – Mateusz Duda

INFO: Maciek Klim sekretarz KS Wielim Szczecinek