Dzieci przywitały wiosnę barwnym korowodem!

  • Irek Markanicz
  • 2014-03-21 15:20:41
Dzieci przywitały wiosnę barwnym korowodem!
  • Foto: Redakcja Gawex

W zupełnie inny niż zwykle sposób, powitanie wiosny zorganizowała dziś Samorządowa Agencji Promocji i Kultury. W poprzednich latach rozpoczęciu wiosny towarzyszył konkurs na najpiękniejszą marzannę. W tym roku uczniowie szczecineckich szkół zostali zaproszeni przez SAPiK na wspólne poszukiwanie pierwszych oznak wiosny.

Nie brakowała dziś ciekawych pomysłów na spędzenie tego wyjątkowego dnia. W niektórych szkołach zorganizowano zajęcia sportowe. W ZS nr1 im KEN - uczninowie grali w piłkę nożną, siatkówkę, szachy, czy też w popularna grę komputerową LOL. Inny kreatywny pomysł to przebranie każdej klasy w innym stylu. I tak na przykład, widzieliśmy dziś piratów, zombie, bohaterów matrixa, a wszystko to w ZS im Jana Sobieskiego III. Tu na szczególną pochwałę zasługują nauczyciele, którzy  sami świetnie się przebrali i dali przykład uczniom jak fajnie się bawić.

Pomysłem integrującym wiele placówek edukacyjnych była inicjatywa SAPiK- u, który to zaprosił wszystkich do wspólnego przemarszu przez miasto w poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny. Dodatkowo ten barwny korowód maszerujący ulicami miasta, miał zwrócić uwagę mieszkańców na potrzebę szanowania środowiska naturalnego, w którym żyjemy. W trakcie pochodu  szkoły rywalizowały ze sobą,  na najpiękniejsze przebrania podopiecznych, a te najlepiej przebrane otrzymały od organizatorów atrakcyjne nagrody. Relację z obchodów pierwszego dnia wiosny zobaczą Państwo w  dzisiejszym (21.03.14) programie lokalnym i naszej fotogalerii.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: