Zając tylko się nadpalił, inne zwierzęta ginęły w męczarniach

  • Eliza Świtling
  • 2014-03-22 19:22:16
Zając tylko się nadpalił, inne zwierzęta ginęły w męczarniach
  • Foto: OSP Jaszkowa Dolna

Małe zające, pisklęta bez szans na ucieczkę, jeże, żaby i wiele innych zwierząt żyjących w trawach i nieużytkach, bez szans na ucieczkę, giną cicho podczas coraz częstszego wypalania traw.

Od kilku tygodni zauważamy wszyscy niesamowity wzrost pożarów na nieużytkach. Strażacy ze szczecineckiej jednostki w ciągu jednego tygodnia pracy wyjeżdżają do wypalanych trwa przeciętnie od 20 do 40 razy. Mimo usilnych próśb nadal znajdują się domorośli piromani, czy tez zafascynowani ogniem czy nieświadomi tego iż wypalanie jest nieskuteczne i zabronione w naszym państwie.

Często nie zdajemy sobie sprawy, że w trawach żyją przecież zwierzęta, to miejsce jest dla nich bezpiecznym domem i niestety podczas takich podpaleń nie mają one czasu uciec. W internecie można ostatnio spotkać wiele zdjęć najczęściej zamieszczanych własnie przez funkcjonariuszy straży pożarnej, którzy są świadkami tego jak małe zwierzęta giną w męczarniach.

My również zamieszczamy u nas kilka takich zdjęć, nadpalonego zająca, który miał wiele szczęścia i przeżył wypalanie i jeża oraz żabę, którym niestety się nie udało. Może  te zdjęcia zahamują chociaż jedną rękę chętna do podpalania nieużytków.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: