Bezdomni koczują w piwnicy szczecineckiego szpitala

  • Eliza Świtling
  • 2014-03-19 12:09:57
Bezdomni koczują w piwnicy szczecineckiego szpitala
  • Foto: TV Gawex

Coraz częściej mówi się o grupach bezdomnych, którzy urządzają sobie koczowisko w piwnicach szczecineckiego szpitala. Budzą oni strach nie tylko pacjentów, ale również pracowników, którzy poruszają się nocą po korytarzach.

Również w ubiegłym tygodniu, 14 marca funkcjonariusze straży miejskiej około godziny 23:00 wezwani zostali do szczecineckiej placówki służby zdrowia w sprawie właśnie takiej interwencji. Bezdomni zostali wyprowadzeni a materiały z wnioskami o ich ukaranie trafią do sądu. 

Jak powiedział nam Grzegorz Grondys komendant szczecineckiej straży miejskiej "interwencje takie zdarzają się dość często, gdyż bezdomni wykorzystują właśnie takie otwarte całą noc, ciepłe miejsca aby urządzać sobie koczowisko i najczęściej niestety spożywać alkohol".

Zapytaliśmy dzisiaj nowego dyrektora szpitala, jakie środki zostaną podjęte aby zapobiegać takim incydentom:
"Takie sytuacje najczęściej zdarzają się w sezonie zimowym i wczesno-wiosnennym, oczywiście gdyby to były tylko osoby bezdomne to czasami można by było przymknąć na to oko, jednak są to najczęściej osoby pod wpływem alkoholu. Staramy się robić wszystko, żeby to eliminować, coraz bardziej zacieśnia się współpraca  ze strażą miejską. Musimy patrzeć przede wszystkim i na bezpieczeństwo pacjentów i personelu szpitala. Szpital to placówka, której nie można zamknąć dlatego łatwiej się do niej dostać osobom bezdomnym jednak mam nadzieję że te procedury, które wprowadzimy, między innymi monitoring i właśnie ścisła współpraca ze strażą miejska i policją spowoduje że bezdomni będą trafiali tam gdzie ich miejsce, czyli do odpowiednich placówek, a nie do piwnicy naszego szpitala".

Rozmowa z dyrektorem szpitala Adamem Wyszomirskim, dzisiaj (19.03.14) w Echach Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: