Fajki na sztuki

  • Eliza Świtling
  • 2014-03-18 12:14:24
Fajki na sztuki
  • Foto: bytom.naszemiasto.pl

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze straży miejskiej ujawnili kolejny przypadek sprzedaży nieletnim papierosów na sztuki.

Sytuacja taka powtarza się cyklicznie. Właścicielka jednego z kiosków notorycznie sprzedaje tak zwane "fajki na sztuki".

Już kilka razy została ona upomniana, parę razy została także ukarana za swoje czyny grzywnami, czasem były to sumy nawet około tysiąca zł. Nie zniechęca to jednak pani, która nadal zarabia na tym niecnym procederze.

Przypominamy, że sprzedaż papierosów na sztuki jak i sprzedaż nieletnim jest zabroniona w naszym kraju. Straż Miejska upomina także rodziców aby zwracali baczniejszą uwagę na co pieniądze wydają ich pociechy, co znajduje się w ich plecakach oraz skąd się tam wzięło.

Sprzedając papierosy na sztuki taki sprzedawca zarabia na paczce papierosów kilkakrotnie więcej niż ona faktycznie kosztuje.

Komentarze (12)

PDM 2014-03-18 12:21

Bez sensu, możliwość kupna papierosów jest od 18 lat ale palić można od 16 roku życia. Niech niech po prostu nie sprzedaje dzieciakom z gimnazjum.

Ergo 2014-03-18 12:29

I bardzo dobrze, jak w tym kraju wszystko drogie to trzeba sobie jakoś radzić, sam kupuje, oby takich więcej sklepów.

Nicky 2014-03-18 12:35

No błagam, zarabia kilkakrotnie więcej, niż kosztuje paczka?! Sztuka kosztuje 70gr, w paczce jest 20 sztuk, to daje 14zł za paczkę. Faktycznie, świetny zarobek.

Ja 2014-03-18 13:41

Jestem szczerze zdumiona, że jak do tej pory odzywają się sami amatorzy tej nielegalnej sprzedaży. To może zamiast karać Panią mandatami, uhonorujemy ją nagrodą za przedsiębiorczość. Przecież wiadomo, że w biznesie najważniejszy jest lojalny klient, a im szybciej go sobie wykształcimy ( tzn. im młodszy dzieciak, kupi za drobne od rodziców) tym lepiej i dłużej biznes będzie się kręcił. Tak więc ślijmy dzieci pod ten kiosk. Pozdrawiam.

ren 2014-03-18 14:58

sama często kupuje na sztuki papierosy i jest mnóstwo punktów gdzie można tak kupić. Przy naszych zarobkach, czasami nie stac mnie na cala paczkę i idę i kupuje na sztuki. Dla mnie jest to o.k.

TO 2014-03-18 15:02

Nie widzę nic złego w sprzedaży papierosów na sztuki, sama często tak kupuje, ponieważ zarabiam najniższa krajowa i czasami mnie nie stać na cala paczkę fajek . Dla mnie jest to o.k.

Drawsko Pomorskie 2014-03-19 15:48

U nas w Drawsku Pomorskim sprzedają jedną sztukę za 0,90 lub 1,00 zł, a 20 papierosów to około 18 zł albo 20 zł .

O JEJ 2014-03-19 20:06

Potwierdzam Nicky :P

re TO 2014-03-19 21:07

jak cie nie stac na papierosy to nie pal. Ludzie wytykacie NA ulicy alkoholika ktorego nie stac NA wino i zebrze a robicie to samo w pewnym sensie wspierajac taka przedsiebiorczosc. brak slow...

Leon 2014-03-19 22:29

Proponuję żucić palenie, taniej będzie i na pewno na zdrowie wszystkim wyjdzie :)

Niedowiarek 2014-03-19 22:33

Nie wierzę, myślę, że największą klientelę fajek na sztuki stanowią nieletni i to o nich ( i słusznie) cała afera

Straż Miejska 2014-03-20 12:51

W Złocieńcu sprzedają po 60 gr, a więc wątpię, że zarabiają kilkakrotnie więcej za paczkę ;) Sami kupujemy a więc się nie czepiamy :)