Niecały miesiąc do Poland Trophy Dragon Winch Extreme

  • Andrzej Nadolny
  • 2014-03-14 09:27:22
Niecały miesiąc do Poland Trophy Dragon Winch Extreme
  • Foto: Jacek Palucha

Niespełna miesiąc pozostał do inauguracji tegorocznego Poland Trophy Dragon Winch Extreme. Pierwsza edycja rajdu rozpocznie się 4 kwietnia w Bobolicach (woj. zachodniopomorskie).

Nowy sezon Poland Trophy Dragon Winch Extreme jest już coraz bliżej. Inauguracja tegorocznego PTDWE odbędzie się w piątek 4 kwietnia. Wtedy to na Rynku w Bobolicach odbędzie się uroczysty start do pierwszej edycji rajdu. Wcześniej na trasie Prologu zostanie ustalona kolejność startu do zawodów.
Tak jak zwykle w PTDWE rywalizacja będzie toczyć się w na dwóch etapach, poprzedzonych prologiem. W nocy z piątku na sobotę zostanie rozegrany Etap Noc. Po krótkim odpoczynku zawodnicy wyruszą w sobotę na trasę Etapu Dzień. W trakcie każdego z etapów do pokonania będzie kilka odcinków specjalnych.
Trasy wokół Bobolic mają reputację trudnych i wymagających. W tej okolicy odbywał się nie jeden rajd przeprawowy. Na pierwszą edycję Poland Trophy Dragon Winch Extreme przygotowaliśmy bardzo ciekawe i techniczne odcinki specjalne. Nie zabraknie charakterystycznych dla tej okolicy pływających trawników i podmokłych łąk. Będą też elementy górskie – zjazdy, podjazdy, trawersy.
W dwóch najcięższych klasach – No Limit i Advance – zawodnicy zmierzą się z prawdziwymi wyzwaniami. Dla klasy Challenge wytyczyliśmy łatwiejsze i bardziej techniczne oesy, na których będzie można bezboleśnie zdobywać doświadczenie w off-roadowej jeździe. Będzie ciekawie, ale nie morderczo. 
Swój udział w pierwszej edycji PTDWE zapowiedziała już czołówka polskich off-roadowców. Na starcie w Bobolicach w klasie NOL zobaczymy m.in. Artura Owczarka (Black Tank), Marcina Małolepszego (Sam) czy Sławomira Kowalskiego (Grat). Swój udział w klasie Advance zapowiedzieli m.in. Tomasz Zygarlicki (Jeep), Tomasz Nowakowski (Suzuki) i Jacek Szczęch (Nissan Patrol). W klasie Challenge zobaczymy m.in. Bartosza Urbańskiego (Pajero) i Marka Burzmińskiego (Land Rover). Zgłoszenia na pierwszą rundę wciąż jeszcze napływają.
- To już ósmy sezon Poland Trophy. W tym roku ruszamy z rajdem w nowe tereny. Pierwsza runda odbędzie się w zachodniopomorskim, na drugą wybieramy się do Rasząga, a kończymy tradycyjnie już w Walimiu. Zapraszamy na pierwszy rajd do Bobolic, przygotowaliśmy tam naprawdę fajne trasy, które na pewno spodobają się zawodnikom. Na pierwszą edycję zapowiada się bardzo mocna obsada, więc będziemy mieli w tym roku ciekawą rywalizację na odcinkach specjalnych.
Info:Maciej Rachtan-dyrektor rajdu.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: