Kto nie chce pomagać, niech przynajmniej nie przeszkadza

  • Eliza Świtling
  • 2014-03-12 13:33:45
Kto nie chce pomagać, niech przynajmniej nie przeszkadza
  • Foto: es

Sołtys to w wolnym tłumaczeniu szef plemienia, osoba, która w dobrej wierze i z wolnej woli stara się żeby zaktywizować swoją małą ojczyznę. Ci społecznicy często nie śpią po nocach rozmyślając nad problemami swojej wsi i chyba należałoby docenić to co wnoszą w swoją społeczność, można to zrobić w Dzień Sołtysa.

Miałam dzisiaj wielką przyjemność porozmawiać z jednym z sołtysów okolicznego sołectwa, typowym społecznikiem, który 16 lat temu przeprowadził się na wieś, dokładnie do Przyjezierza i teraz jest ostoją tamtejszej społeczności.

Pan Andrzej Siatkowski sołtys sołectwa Jeleń, nie wypowiada się w samych superlatywach o zajmowanym przez siebie stanowisku, otwarcie mówi, że to ciężka, ale dająca wiele satysfakcji praca.
"Oczywiście łatwiej by było gdyby ludzie skoro już nie chcą pomagać przynajmniej nie przeszkadzali" - podkreśla pan sołtys.

Trudów pracy na tym stanowisku nie da się streścić w kilkuminutowej rozmowie, pan Andrzej przez trzy lata swojej kadencji osiągnął jednak wiele celów, które wyznaczył na początku drogi. Oczyścił pobliskie jeziora, stworzył świetny plac zabaw i chyba najważniejsze zorganizował festiwal, który w życie kulturalne nie tylko jego sołectwa wpisał się już na stałe.

Festiwal Folk o którym zapewne słyszała większość mieszkańców Szczecinka to ciekawe kulturalne między narodowe wydarzenie na które już teraz serdecznie zapraszamy, odbędzie się ono 24 maja 2014 roku.

Więcej o byciu sołtysem, ciekawostkach i trudach tej pracy dowiedzą się Państwo już dzisiaj w programie Gość Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: