Grali w Munchkin

  • Eliza Świtling
  • 2014-03-10 12:12:07
Grali w Munchkin
  • Foto: Paweł Kwiecień

W minioną niedzielę 9 marca w sali multimedialnej kina "Wolność" odbył się I oficjalny turniej w grę "Munchkin". Turniej zgromadził 19 śmiałków, którzy chcieli zdobyć tytuł najlepszego gracza.

Munchkin to popularna niekolekcjonerska gra karciana stworzona przez Steve'a Jacksona, ilustrowana przez Johna Kovalica i wydana przez Steve Jackson Games. Jest parodią gier RPG. Rozgrywka w Munchkina w żartobliwy sposób symuluje bardzo uproszczoną sesję, w której liczy się jedynie zdobywanie poziomów, zabijanie potworów i zbieranie skarbów. Opiera się na koncepcji tytułowych „munchkinów” - graczy uczestniczących w sesji tylko po to, żeby „wygrać”. Podstawą gry jest wszechobecny komizm słowny, który sprawia, że nie jest możliwe bezpośrednie przetłumaczenie jej na inne języki poza oryginalnym angielskim. Mimo to wydano m.in. wersję niemieckąwłoskąwęgierską i polską.

Przez sito eliminacji do finałowej gry udało się dostać czterem zawodnikom : Płaczkowska Iga, Paweł Kwiecień, Marcin Staciwa, Robert Aleksander Fredyk. Po bardzo zaciętym finale zwyciężył Paweł, drugie miejsce dla Marcina, trzecie Roberta i tuż za podium Iga.

Pamiętajmy że nie miejsca zajęte na turnieju są najważniejsze, a świetna zabawa i spotkanie we wspólnym gronie przyjaciół :)
Do zobaczenia na kolejnym turnieju !

INFO: Paweł Kwiecień

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: