Policjant , który mi pomógł, kolejna edycja konkursu

  • Eliza Świtling
  • 2014-03-04 11:38:05
Policjant , który mi pomógł, kolejna edycja konkursu
  • Foto: KWP Szczecin

Trwa VII edycja konkursu, którego głównym celem jest przede wszystkim wyróżnienie funkcjonariuszy Policji, którzy w wyjątkowo profesjonalny sposób i z dużym zaangażowaniem pomagają tym, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji związanej z przemocą domową.

 Aby podziękować  policjantowi  za szczególne zaangażowanie na rzecz ochrony ofiar przemocy domowej wystarczy zgłosić go do konkursu " Policjant , który mi pomógł". 
Konkurs organizowany jest po raz kolejny przez Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie Instytutu Psychologii Zdrowia " Niebieska Linia" i ma on zasięg ogólnopolski.  W  dotychczasowych sześciu edycjach wyróżnionych zostało łącznie 30 funkcjonariuszy  reprezentujących zarówno służbę prewencją , jak i kryminalną  na terenie całej Polski. 
Zgłoszenia w ramach obecnej edycji  przyjmowane będą   do 31 maja 2014r. 
Kandydatów mogą zgłaszać osoby indywidualne, organizacje i instytucje (  oprócz Policji).

Jak co roku Kapituła ( czyli pracownicy Pogotowia " Niebieska Linia,  laureaci dwóch   ostatnich edycji  oraz przedstawiciel Biura Prewencji KGP. ) na  podstawie zgłoszeń nadesłanych przez osoby pokrzywdzone przemocą  lub innych tzw. " pomagaczy" wyłonią 5 kolejnych  finalistów. 
Uroczyste wręczenie nagród laureatom odbędzie się 26 lipca 2014r.  podczas Centralnych Obchodów Święta Policji w Warszawie. 
Przypominamy, że procedura zgłaszania funkcjonariuszy policji do konkursu odbywa  się w cyklu całorocznym, co oznacza, że wszystkie zgłoszenia nadesłane  po 31 maja 2014r. przechodzą do kolejnej edycji. 
Wszystkie informacje na temat  regulaminu konkursu oraz elektroniczna wersja plakatu  promująca przedsięwzięcie  ( do pobrania) dostępne są na stronie  www.policjant.niebieskalinia.pl

INFO: KWP Szczecin

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: