Fordem w radiowóz!

  • Irek Markanicz
  • 2014-03-04 10:38:26
Fordem w radiowóz!
  • Foto: Irek Markanicz

We wtorkowy poranek doszło na Drodze Krajowej nr 11 w Szczecinku do wyjątkowej kolizji. W tył nieoznakowanego radiowozu uderzył kierowca poruszający się Fordem Mondeo.

Wszystko wydarzyło się ok godziny 10 rano. Policjanci patrolujący szczecineckie ulice zmieniali pas ruchu. Radiowóz wyposażony w wideorejestrator ze skrajnego prawego pasa zjeżdżał na lewy. Tego manewru nie zauważył kierowca Forda i doszło do zderzenia obu pojazdów. Według policjantów Ford Mondeo poruszał się ze znaczną prędkością , lecz trudno obecnie ustalić jak szybko jechał ten pojazd. Jak bezpośrednio po zdarzeniu relacjonował na podinspektor Jacek Proć z KPP Szczecinek. "Obaj kierowcy byli trzeźwi, niestety policjanci boleśnie odczuli skutki tego zderzenia i uskarżają się na bóle kręgosłupa. Funkcjonariusze zostaną odwiezieni do szczecineckiego Szpitala. Policja będzie wnosiła do Sądu o dodatkowe ukaranie sprawcy, w tej sprawie zostanie złożony wniosek o pozbawienie praw do kierowania pojazdami na 6 miesięcy."

Fordem w radiowóz!

Komentarze (11)

LOL 2014-03-04 11:00

Jak zwykle ściema bule co to za uderzenie jak by Mondeo jechało z 200km/h to tak ale ile on jechał z 60 do 70 max

hmm 2014-03-04 11:04

Symulanci

ja 2014-03-04 13:09

A może należało przepuścić pojazd zwłaszcza,że był na pasie z pierwszeństwem???????

dawca 2014-03-04 15:12

To sa nygusy zawsze jest wina po stronie kierowcy cywilnego a policjanci bez winy nie ma sprawiedliwosci a i za co maja mu zabrac prawko to jest chanstwo

2014-03-04 15:15

Popieram użytkownika "ja" zmieniając pas ruchu trzeba ustąpić pojazdom które się na nim znajdują wina Policjantów

obserwator 2014-03-04 17:12

dostali tyle nowych pojazdów jeden odpadł niema go czym zastąpić co tu ukrywać policyjne pojazdy są też używane jako taksówki dowożące do szkoły zakupy typowa kolizja do której przyjeżdża kolejne 4 policyjne auta

stary 2014-03-04 18:25

po mojemu zawinila policja zmieniając pas musze się upewnić czy jest on wolnysprawa do niezawisłego sądu ja bym glinom nie popuścil

jack 2014-03-04 19:02

milicjanci stali na wewnętrznym pasie z włączonym kierunkowskazem w lewo chcieli skręcić do POM EKO przepuszczali samochody jadące z naprzeciwka, ten za nimi ładnie sunął póżniej był tylko pisk i huk dobrze że żaden samochód z naprzeciwka nie jechał na krono bo byłby pasztet. widziałem tego dzwona uderzenie było mocne milicjanci machali lapami w środku

mieszkaniec 2014-03-04 19:55

Zmieniając pas ruchu należy zachować szczególną ostrożność. Każdy z nas by wjechał w pojazd, który przed nami nagle zjeżdża na nasz pas ruchu.

x 2014-03-04 20:05

tak jest z mieniasz pas upewnij się czy jest wolny uważam że winni są policjanci