Karnawałowe konfetti w Bergen op Zoom

  • Eliza Świtling
  • 2014-03-03 11:27:36
Karnawałowe konfetti w Bergen op Zoom
  • Foto: instagram.com/vastenavendnl

To nie śnieg, to konfetti! W Holandii wiosna a chodniki są zasypane: to karnawałowe konfetti. W naszym mieście partnerskim (podobnie jak na całym południu tego kraju) w sobotę zaczął się Vastenavond, czyli kulminacyjne zakończenie karnawału.

W sobotę wczorajszym książę karnawału Nilles III otrzymał od burmistrza Franka Petter klucze do miasta po czym na wszystkich ulicach miasta rozbrzmiała muzyka wzywająca do zabawy.

W niedzielę książę odwiedził szpitale, ośrodki opieki społecznej itp a w samym mieście odbywał się festiwal zespołów muzyki dętej.

Dzisiaj z kolei trwa się karnawał dla dzieci a wieczorem odbędą się skecze na ulicy do udziału w których zapraszani będą przechodnie.

We wtorek, ostatni dzień karnawału, ulicami miasta przejdzie pochód z ogromną ilością samodzielnie skonstruowanych pojazdów i ozdób karnawałowych. Wszyscy wychodzą na ulice wyłącznie w karnawałowym przebraniu i praktycznie każdy wygląda tak samo.

Po raz kolejny w Bergen op Zoom trwa karnawał, który ma za zadanie zbliżyć do siebie mieszańców miasta, pozwolić zapomnieć o troskach i wszelkich różnicach. W tej chwili jest to w Bergen op Zoom dobry moment na odetchnięcie przed zbliżającymi się wielkimi krokami wyborami do Samorządu Miejskiego (19 marca).

INFO: Agata Smolders, koordynator ds.współpracy z Bergen op Zoom

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: