Nocne pływanie czyli

  • Irek Markanicz
  • 2014-03-02 07:11:56
Nocne pływanie czyli
  • Foto: Irek Markanicz

W sobotni wieczór szczecinecki basen gościł miłośników pływania, którzy włączyli się do ogólnopolskiej akcji "Otyliada 2014".

Zasada była bardzo prosta, każdy z uczestników po wpłaceniu 10 zł tytułem wpisowego, mógł pływać do woli. Podczas akcji można było przerywać pokonywanie 25-metrowego basenu, ale tylko raz można było wyjść z wody. Wszystko odbywało się pod okiem sędziów, którzy liczyli pokonywane metry i sprawdzali zawodnikom ich wyniki czasowe. Jeden z pływaków zapowiadał pokonanie podczas szczecineckiej edycji "Otyliady" 15 km, aby tego dokonać należało przepłynąć basenową nieckę 600 razy!

Głównym celem nocnego maratonu pływackiego jest promocja pływania jako tej formy ruchu która świetnie wpływa na zdrowie, kondycje i sylwetkę. Warto podkreślić że "Otyliada" skierowana jest do osób które pływają amatorsko. Organizatorzy sprawdzą kto w całym kraju przepłynął najdłuższy dystans, która z rodzin najliczniej stawiła się w pływalni, nagrody trafią też do najmłodszego i najstarszego pływaka. Impreza rozgrywana była jednocześnie w 32 obiektach, oprócz Szczecinka w naszym województwie pływano w Szczecinie i Kołobrzegu.    

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: