Targi Pracy w Kołobrzegu już za nami

  • Redakcja TV Gawex
  • 2014-02-28 14:24:59
Targi Pracy w Kołobrzegu już za nami
  • Foto: www.um.tychy.pl

Targi pracy to gratka dla osób poszukujących zatrudnienia oraz dla tych, którzy są zainteresowani kształceniem swoich umiejętności. Kolejna edycja Targów organizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Kołobrzegu odbyła się dzisiaj o godzinie 9 i w Hali Milenium.

Osoby zainteresowane autorozwojem i poszerzaniu wiedzy w pewnych dziedzinach, na dzisiejszych targach na pewno znalazły coś dla siebie.

„Same targi kierowane są głównie do bezrobotnych, ale również do osób, które mają zatrudnienie, ale chcą dowiedzieć się czegoś nowego” – mówi Marcin Bonew, zastępca Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Kołobrzegu. –„Nie chcieliśmy przedstawiać oferty w suchy i nudny sposób, dlatego pojawiły się pokazy, demonstracje umiejętności, jakie można nabyć na konkretnych kursach.”

Na targach pojawiło się ok. 60 wystawców. Swoje oferty prezentowały przedsiębiorstwa budowlane, gastronomiczne, hotelarskie, przedstawiciele jednostek szkoleniowych, uczelni wyższych, itd. Ze względu na duże zainteresowanie zatrudnieniem w służbach mundurowych również takie stanowiska się pojawiły.

„W tym roku stawialiśmy również na osoby zainteresowane rozpoczęciem własnej działalności gospodarczej i informacje w tym zakresie również mogli uzyskać” – informuje Marcin Bonew.

Jaka jest szansa na zatrudnienie dla młodych? Na pewno tego typu przedsięwzięcia zwiększają świadomość zarówno kandydatów, jaki potencjalnych pracodawców. Ci drudzy precyzują swoje oczekiwania, weryfikują również oczekiwania wobec bezrobotnych. Mogą oszacować, jakich stanowisk wciąż brakuje. Zatem szansa zatrudnienia wzrośnie, kiedy oczekiwania rekrutów pokryją się z oczekiwaniami przyszłych przełożonych.

Jak mówi Marcin Bonew, zainteresowanie tego rodzaju targami wzrasta z roku na rok. Do godziny 11 hala Milenium była wypełniona po brzegi i w przyszłym roku trzeba będzie pomyśleć nad zmianą miejsca organizacji tego przedsięwzięcia.

Targi Pracy odbyły się pod honorowym patronatem Członka Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anny Mieczkowskiej oraz Starosty Kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego.Według informacji Głównego Urzędu Statystycznego, bezrobocie w styczniu wzrosło o 14 proc., wobec 13,4 proc. w grudniu 2013r.

Jak podaje serwis www.wyborcza.biz: najwyższe bezrobocie występuje nadal w województwach: warmińsko-mazurskim (22,4 proc.), kujawsko-pomorskim (18,8 proc.) i zachodniopomorskim (18,7 proc.), a najniższe: w wielkopolskim (10 proc.), mazowieckim (11,4 proc.) oraz śląskim (11,7 proc.). 

 

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: