Bitwa o skatepark

  • Irek Markanicz
  • 2014-02-27 15:51:29
Bitwa o skatepark
  • Foto: Irek Markanicz

Dziś przed południem na czaplineckim rynku o swoje prawa upomniała się młodzież. Miłośnicy rowerów typu BMX i deskorolek oburzeni są decyzją radnych, którzy nie chcą w Czaplinku wybudować skateparku.

Jak powiedzieli nam organizatorzy protestu, już od dwóch lat zabiegali o to, aby czaplinecki Samorząd wybudował miejsce spotkań dla miłośników sportów ekstremalnych. Wszystko się prawie powiodło. Przygotowany jest już projekt, jest pozwolenie na budowę, brakowało tylko finansowania inwestycji. Jak powiedział nam Adam Kośmider, burmistrz Czaplinka, znalazły się środki, które umożliwiły realizację tego pomysłu. Podczas styczniowej sesji Rady Miasta, burmistrz zaproponował zmianę w budżecie, ale wówczas większość Rady była przeciwna. Ta styczniowa sytuacja zbulwersowała młodzież, która już była pewna, że inwestycja zacznie być realizowana. Dodajmy, ze do tej pory Samorząd na prace przygotowawcze wydał 20 tys. zł. Tym bardziej dziwi styczniowa decyzja Radnych. Dziś młodzi ludzie protestowali w sposób, jaki znają. Skakali rowerami po skleconych z desach rampach i po elementach, które powstały gdzieś w garażu. „To dużo bardziej niebezpieczne, niż profesjonalny skatepark, który ma wszelkie atesty” – przekonywali nas skejci. Na placu przed Ratuszem pojawiły się transparenty: „Powiem babci, na kogo ma głosować”, „Chcemy skateparku!”. Aby nie narażać się na represje ze strony policji, młodzież uważała, żeby w jednym miejscu nie było ich więcej niż 14 osób. Na samym początku dzisiejszej Sesji Rady Miasta Czaplinka zbulwersowani młodzi ludzie, tym radnym, którzy byli przeciwko skateparkowi wręczali rózgi, a tym, którzy byli za, dawali pączki.

Szerszą relację z tego protestu zobaczą państwo 28 lutego na naszej antenie.

Komentarze (5)

ALO 2014-02-27 20:17

Dobre, rózgi i pączki. Jestem za skateparkiem - chcę pączka - zwłaszcza dzisiaj.

Michał ze zdjęcia ! 2014-02-27 21:34

jeszcze się uda :)

Korzon 2014-02-27 22:41

Dacie radę !

Dawid, kolega Michala 2014-02-27 22:43

Rowniez jestem takiej mysli, ze wszystko bedzie dobrze!

skatepark 2014-02-27 22:44

Też jestem za ! ;) Po za tym po wybudowaniu skateparku nie będzie marudzenia przez dorosłych 'Bo jeżdżą wszędzie, nawet na pks' ;) Jestem z wami ;D

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: