Rolnicy zablokowali obwodnicę

  • Eliza Świtling
  • 2014-02-26 15:40:18
Rolnicy zablokowali obwodnicę
  • Foto: es

Dzisiaj o godzinie 14:00 pod szczecineckim Urzędem Gminy rozpoczął się kolejny protest rolników.

Sami rolnicy krótko mówią o co im chodzi: Uważamy, że Polski Rząd prowadzi bezmyślną wyprzedaż ziemi rolniczej. ZIEMIA NIE JEST TOWAREM! JEST CZĘŚCIĄ POLITYKI BEZPIECZEŃSTWA ŻYWNOŚCIOWEGO PAŃSTWA. Wymaga działań, w które wpisuje się rozwój gospodarstw rodzinnych oraz obszarów wiejskich.

Rolnicy nie mają złudzeń, nie oszukują się, że ich dzisiejszy protest automatycznie sprowadzi wszystko na dobre tory, dla nich jest to po prostu jedyna w tym momencie forma oporu przez zaistniałą rzeczywistością, która nie jest zbyt różowa.

W dniu dzisiejszym w ramach Ogólnopolskiej Akcji Protestacyjnej Rolników w obronie polskiej ziemi i lasów, organizowanej przez NSZZ RI „Solidarność” w województwie zachodniopomorskim doszło oczywiście do pewnych utrudnień w ruchu, kondukt tradycyjnie przejechał obwodnicą pomiędzy rondem PKP a rondem Tesco.

Oprócz realizacji postulatów zgłoszonych w dniu 5 grudnia 2012 r. rolnicy domagali się także od Rządu RP podjęcia w trybie pilnym działań osłonowych mających na celu zabezpieczenie producentów trzody chlewnej przed gwałtownym spadkiem cen oraz zakładów przetwórczych przed skutkami wstrzymania eksportu poza UE.

Punktem zapalnym jest również stwierdzenie na terenie kraju dwóch przypadków ASF (afrykańskiego pomoru świń) u padłych dzików, nieopodal granicy z Białorusią, nie może jednak stać się to kolejnym pretekstem do wyparcia naszych produktów ze światowego rynku i działań ograniczających potencjał produkcyjny polskich rolników - mówią rolnicy.

 

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (2)

Adas 2014-02-27 10:11

Jeżeli chodzi o wyprzedawanie naszych ziem tzw. słupom to mają rację a co dotyczy się mięsa to pretensje można mieć tylko do ruskich, że nałożyli embargo i tutaj nikt w tym nie pomoże bo z ruskimi nie ma dyskusji.

GORGE 2014-02-28 16:08

PAROBKI UNI W CIAGNIKACH ZA 300.000 ZUS PŁACIC A NIE BLOKOWAĆ

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: