Doszło do dwóch wyłudzeń!Oszuści powrócili do Szczecinka

  • Eliza Świtling
  • 2014-02-25 14:41:57
Doszło do dwóch wyłudzeń!Oszuści powrócili do Szczecinka
  • Foto: www.wspolczesna.pl

W ubiegłym roku na terenie naszego powiatu prowadzone było wiele akcji związanych z oszustwem na wnuczka. Zintensyfikowane działania policji doprowadziły do zmniejszenia tego niecnego procederu. Teraz po kilku miesiącach oszuści znów powrócili do naszego miasta, tylko w ubiegłym tygodniu ich ofiarami padły dwie osoby starsze.

Szczecinecka policja notorycznie przestrzega naszych seniorów przed naiwnością i łatwowiernością. Standardowe oszustwa jakimi posługują się przestępcy, to te na wnuczka czy tez policjanta i właśnie na to dały się nabrać dwie kobiety ze Szczecinka.

Pierwsza oszukana, 87 latka, wpuściła do domu mężczyznę, który podając się za policjanta opowiedział kobiecie historyjkę o jej wnuku, który spowodował wypadek, a teraz koniecznie i bardzo szybko musi zapłacić określoną sumę pieniędzy, czy w związku z tym babcia może wesprzeć członka rodziny. Kobieta wręczyła oszustowi 7 000 zł.

Druga szczecinecczanka, została oszukana przez telefon, odebrała ona połączenie z Anglii, osoba która dzwoniła opowiedziała zmyśloną historię o śmiertelnie chorym członku rodziny staruszki, który potrzebuje środków na leczenia. Seniorka wiele nie myśląc poszła do banku wzięła kredyt i na fikcyjne angielskie konto przelała sumę 3 000 zł. Ślad po pieniądzach zaginął.

Wraz z policją apelujemy o zachowanie większej ostrożności, a w razie jakichkolwiek wątpliwości o telefon na policję.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: