Śmierć na budowie

  • Irek Markanicz
  • 2014-02-25 09:46:32
Śmierć na budowie
  • Foto: Irek Markanicz

Dziś rano przed godziną 9-tą na terenie budowanej przez firmę Kronospan hali doszło do dramatycznego zdarzenia. Nie żyje pracownik firmy wykonującej prace.

Z naszych wstępnych ustaleń wynika że przebieg zdarzeń był następujący: Pracownik firmy Konstal Hyżyk ze Śremu, biorący udział w tej budowie był wewnątrz kosza podnośnika hydraulicznego. Według naszych informatorów, mężczyzna sam sterował pracą podnośnika i niestety nie zauważył że kosz przy podnoszeniu zbliża się do konstrukcji hali. Pracownik został zakleszczony podczas wznoszenia i poniósł śmierć na miejscu. Sprawę obecnie bada Policja i Prokurator. Szczegółowe śledztwo wyjaśni wszystkie okoliczności tego dramatycznego zdarzenia.

Firma Kronospan  wydała oficjalne stanowisko  w kwestii wypadku przy budowie hali. "Kwestia bezpieczeństwa jest dla nas priorytetowa. Przykładamy najwyższą wagę do przeszkolenia w zakresie BHP, sprawnych urządzeń oraz odpowiedniej odzieży roboczej. Tego samego wymagamy od naszych podwykonawców. Z pewnością przyjrzymy się jeszcze raz jakości maszyn i przeszkolenia osób zatrudnionych u podwykonawców pracujących przy budowie hali."

Komentarze (4)

Adas 2014-02-25 12:04

To są skutki polityki - szybko, szybko bo terminy gonią a potem jest moment nieuwagi i wielka tragedia dla rodziny. To jest smutne ale podwykonawca znajdzie drugiego pracownika i o ofierze zapomni.

Czarek 2014-02-25 18:19

adaś to nie jest tak do końca mój tato tam pracuje i to nie jest taka robota że sie szybko robi po prostu zwyżka koszowa zaczeła wariować a o nie miał wprawy na niej bo pierwszy raz na niej siedział .

konik 2014-02-25 19:30

A co ma zrobic? wycofac się z kontraktu i zbudowac ołtarzyk?

Aron 2014-02-26 10:17

Nie ma wątpliwości, to wielka tragednia dla tego człowieka, jego rodziny, a także dla firmy która go zatrudniała. To straszne, że takie rzeczy się ludziom w pracy zdarzają. Nam się wydaje że "robota" na budowie jest jak każda inna. To zdarzenie pokazuje, że to bywa praca podwyższonego ryzyka.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: