Światło dla Majdanu

  • Eliza Świtling
  • 2014-02-21 15:17:53
Światło dla Majdanu
  • Foto: AFP PHOTO/BULENT KILIC

Od kilku miesięcy przyglądamy się sytuacji na Ukrainie, ze względu na niedawne wypadki rośnie solidarność z Ukraińcami z kijowskiego Majdanu.

18 lutego był dniem najbardziej dramatycznym w kilkumiesięcznej historii Majdanu. Próba stłumienia protestów jak wszyscy wiemy przebiegła bardzo krwawo. Kilkadziesiąt osób zabitych i tysiące rannych dają świadectwo tego, iż cywilizowanym świecie nadal dochodzi do krwawych aktów bratobójczej walki. 

Ze względu na naszą własną niedawną przecież historię powinniśmy jednoczyć się z Ukrainą, apel taki od kilku dni niesie się szerokim echem przez Polskę. Prosty gest, który lata temu wykonał Jan Paweł II i Ronald Reagan w ramach solidarności z naszym krajem, zapalenie świeczki w oknie, my możemy teraz zrobić dla Ukraińców na Majdanie.

Każdy z nas może zrobić prosty gest solidarności i wsparcia: o godz. 21.00 (lub po prostu w godzinach wieczornych) ZAPALIĆ ŚWIECZKĘ i POSTAWIĆ NA OKNIE.

Ukraińcy również proszą o wsparcie i solidarność, a nic nas to przecież nie kosztuje.

 

 

Komentarze (1)

romek39 2014-02-23 21:32

światło dla majdanu! błagam! oby tym którzy popalą świeczki spłonęły firanki :) zapraszam do rozeznania się z historią, a dokładniej "rzeź wołyńska" czy "czystka etniczna w małopolsce wschodniej". ukraina wejdzie do UE, padnie wszelkie przedsiębiorstwo tam (bo z UE wpłyną towary 80% tańsze), ukraina się rozpadnie! polacy powoli dostrzegają, że wejście do UE było błędem, a chcą tego dla ukrainy. HAHAHAHA ŚMIECH NA SALI! taki dowcip na koniec: mamy najlepsze łodzie podwodne, nikt ich jeszcze nie widział :)

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: