Znikające jezioro Trzesiecko w prokuraturze

  • Eliza Świtling
  • 2014-02-21 13:26:15
Znikające jezioro Trzesiecko w prokuraturze
  • Foto: es

Dzisiejsza konferencja zwołana przez Ruch Obywatelski Razem dla Szczecinka oraz Sojusz Lewicy Demokratycznej, dotyczyła niezgodnego z prawem uszkodzenia brzegu śródlądowych wód powierzchniowych jeziora Trzesiecko.

Problem przybliżył zebranym Pan Jacek Pawłowicz: "podczas styczniowej sesji rady Miasta na pytanie zadane przez radnego Romana Matuszczaka na temat powiększenia się działki nr 146/4, której obecnie właścicielem jest Burmistrz Jerzy Hardie -Douglas, kosztem jeziora Trzesiecko, Burmistrz odpowiedział, że stan faktyczny działki nie zgadzał się z zapisami aktu notarialnego, w związku z tym on i pozostali użytkownicy terenu w Trzesiece wystąpili do starosty o wznowienie granic jeziora i te granice zostały wznowione"

Zebrani na dzisiejszej konferencji zwrócili się do Pana Marcina Bedki, który jest geodetą, aby wykonał on ekspertyzę techniczną i zbadał przyczynę powiększania się działki kosztem jeziora Trzesiecko.

Pan Marcin Bedka przedstawił skomplikowane plany geodezyjne i mapki po czym podsumowując stwierdził, iż nastąpiło naruszenie granic jeziora, powiedział on także, że od początku budowy domu burmistrza brzeg jeziora, z którym graniczy wspomniana działka, znacząco przesunął się w głąb jeziora, aż o około 15 metrów, dało to około 400m2 nowej powierzchni, który następnie została zakupiona przez burmistrza.

W dniu dzisiejszym w związku z tymi nieprawidłowościami zostało złożone zawiadomienie do prokuratury rejonowej w Szczecinku.

Po raz kolejny w nowym roku, przypomnijmy wyborczym, dochodzi do sytuacji w której oponenci opcji rządzącej uciekają się do coraz ostrzejszych środków, może zamiast skakać sobie do gardeł wypadało by wrócić do jedzenia z dzióbków. Kampania wyborcza tak ostra i bezkompromisowa już na początku roku, może w końcu zacząć nudzić mieszkańców miasta.

Komentarze (2)

??? 2014-02-22 21:46

czy nie ma ważniejszych spraw. Ludzie czym wy się zajmujecie pierdolami

buu 2014-02-23 22:47

Czy to są pierdoły? Nie wiem. Wiem natomiast, że burmistrz ma problem i to duży. Będzie buba.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: