Kolejne spotkanie dotyczące Kontraktu Samorzadowego

  • Eliza Świtling
  • 2014-02-19 14:09:03
Kolejne spotkanie dotyczące Kontraktu Samorzadowego
  • Foto: UM Szczecinek

Jak już Państwa informowaliśmy rozpoczęły się prace nad tzw. Kontraktem Samorządowym dla Powiatu Szczecineckiego. Wczoraj, w szczecineckim ratuszu, po raz kolejny spotkali się samorządowcy gmin wchodzących w skład Powiatu Szczecineckiego oraz przedstawiciele Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty.

Przedmiotem spotkania było ustalenie metodologii przyszłego aplikowania o unijne środki, o jakie będą mogły ubiegać się samorządy  w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

Najprawdopodobniej budowanie Kontraktu Samorządowego w przypadku naszego regionu odbędzie się w oparciu o wchodzące w skład Powiatu Szczecineckiego, a nie Związek Miast i Gmin  Dorzecza Parsęty. Takie w każdym razie były sugestie wszystkich burmistrzów  i wójtów, którzy uczestniczyli w dzisiejszym spotkaniu. Bardzo poważnie brane jest również pod uwagę dołączenie do Kontraktu Samorządowego dla Powiatu Szczecineckiego  gminy Czaplinek, której burmistrz nie ukrywał, że rozważa taką możliwość.

Następna tura rozmów, tym razem  z udziałem zainteresowanych podmiotów gospodarczych i organizacji pozarządowych, odbędzie się 20 lutego o godz. 16:00 w Centrum Konferencyjnym "Zamek". Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

INFO: UM Szczecinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: