Ultimate 1/4 Grand Prix Polski na Wilczych Laskach

  • Eliza Świtling
  • 2014-02-19 10:58:59
Ultimate 1/4 Grand Prix Polski na Wilczych Laskach

„ULTIMATE ¼ GRAND PRIX POLSKI” to nowa inicjatywa dla miłośników wyścigów na ¼ mili w Polsce. Jest to zarazem jedyna cykliczna impreza o charakterze Grand Prix w wyścigach na ¼ mili organizowana w Polsce w 2014r! Pierwsza edycja odbędzie się w dniu 11.05.2014 na Lotnisku w Wilczych Laskach k. Szczecinka i będzie połączona ze zlotem rozpoczynającym sezon motoryzacyjny w Polsce.

Ultimate ¼ GP to seria trzech imprez, z których ostatnia będzie podsumowaniem całego cyklu. To powoduje, że cała seria przyciągnie dużą ilość zawodników jak i widzów. Na dzień dzisiejszy mamy zgłoszenia czołówki polskich zawodników w tej dyscyplinie sportu motorowego. Na nasze zaproszenie odpowiedział juz Team VTG, który jest obecnie
w czołówce europejskiej w wyścigach na ¼ mili. Czekamy na potwierdzenie przybycia innych znaczących zawodników z Polski i Europy. Pragniemy dodać, że w naszych barwach startuje jeden z najlepszych w Polsce zawodników na ¼ mili – Zbigniew Brach w swoim Nissanie GTR. Z sukcesami startował w 2013r. w zawodach w Polsce (m.in. zwycięstwo
w klasyfikacji generalnej w klasie Street OPEN oraz 3 miejsce w klasie Street AWD w serii Night Power GP, 1 miejsce na zwodach w Ełku i Łomży) i Niemczech (3 miejsce w serii EFR Germany w klasie powyżej 3500cm3).

 

Na naszych zlotach jak co roku zjawią się setki zawodników i tysiące widzów. Oczywiście poza wyścigami na ¼ mili organizatorzy zaplanowali wiele innych atrakcji. Wśród nich można wymienić m.in. wybory aut SHOW & SHINE, Drift Show, pokazu Stuntu (wyczyny kaskaderskie na motocyklach) oraz wyścigi aut z USA.

 

Trzeba dodać, że wyścigi równoległe na odcinku ¼ mili zdobywają coraz większą popularność na świecie, a jak pokazał ubiegły rok również i w Polsce. Tego typu legalne wyścigi gromadzą już nie setki, a tysiące. Przez każdą naszą poprzednią imprezę, nie mającą jednak takiego prestiżu jak ULTIMATE ¼ GRAND PRIX POLSKI przewinęło się za każdym razem po kilka tysięcy osób.

 

Terminarz ULTIMATE ¼ GRAND PRIX POLSKI:

11.05.2014 Rozpoczęcie sezonu

13.07.2014

14.09.2014 Zakończenie sezonu

Pragniemy przy tym zapewnić, że Zloty organizujemy w pełni legalnie, przy współudziale OSiR Szczecinek, Starostwa Powiatowego Szczecinek, Urzędu Gminy Szczecinek, Urzędu Miasta Szczecinka oraz sponsorów indywidualnych. Aby impreza przebiegła tak jak poprzednie w miłej i bezpiecznej atmosferze zapewnimy obecność Policji, Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego oraz usługi zawodowej agencji ochrony. Dla widzów zapewniamy catering i zaplecze sanitarne (przenośne toalety). Publiczność zabawiać będą DJ i profesjonalny spiker z dobrym sprzętem nagłaśniającym.

INFO: Tomasz Stańczyk

 

Komentarze (1)

nieznajoma 2014-05-05 14:48

od której godziny ?

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: