I Szczecinecki Quest Historyczny

  • Eliza Świtling
  • 2014-02-17 13:25:46
I Szczecinecki Quest Historyczny
  • Foto: Mirosław Korkus

Już 1 marca w samo południe odbędzie się premiera pierwszego szczecineckiego questa. Tym samym Szczecinek dołączy do elitarnego grona miast, w których obecne są nowoczesne i coraz popularniejsze sposoby spędzania czasu na zwiedzaniu : Gry miejskie, geocaching i questing.

Turystyka z zagadkami czy odkrywanie dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego, to najczęściej spotykane w Polsce określenia na questing. Każdy region, każde miasto, każda okolica może poszczycić się czymś, co ją wyróżnia. Dla jednych będzie to zapomniana legenda, dla innych niespotykane elementy krajobrazu, dla jeszcze innych ciekawe okazy fauny i flory. Jednak wszystkie te elementy tworzą tożsamość miejsc, których dotyczą. Dzięki questingowi w nieszablonowy sposób możemy stać się uczestnikami fascynującej przygody, poszukiwaczami skarbów, odkrywcami tajemnic małych ojczyzn.  Warto na chwilę przystanąć i spróbować rozwiązania słownych zagadek, będących kluczem do odkrycia dziedzictwa kulturowego regionu, o którym opowiadają. Dzięki ciekawie poprowadzonej narracji, uczestnik questu, w turystyczną przygodę angażuje emocje i, ale zapamiętuje informacje tego miejsca dotyczące. Poprzez to buduje także swoją własną tożsamość.

Najlepsze questy potrafią uchwycić i oddać ducha miejsca. Oddanie jednak tego ducha wymaga, abyśmy to przeżyli czy odkryli poprzez własne doświadczenie. Jeśli pragniemy odnaleźć ducha miejsca, musimy nauczyć się, jak dostrzegać szczegóły i odkrywać ukryte historie.

Pierwszy szczecinecki quest przybliży jego uczestnikom wydarzenia z lutego 1945 roku, podczas których miasto zostało zdobyte. Premiera nowych questów przewidziana jest na czerwiec tego roku, wraz z najnowszą edycją Szczecineckiej Gry Miejskiej. Zapisy na quest prowadzone są w Muzeum Regionalnym pod nr tel. 94 37 409 77. Uwaga, liczba miejsc ograniczona!

INFO: Muzeum Regionalne Szczecinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: