Medale szczecineckich lekkoatletów na Halowych Mistrzostwach Wojewodztwa w Szczecinie

  • Eliza Świtling
  • 2014-02-11 09:19:53
Medale szczecineckich lekkoatletów na Halowych Mistrzostwach Wojewodztwa w Szczecinie
  • Foto: STS Pomerania

W sobotę 8 lutego w Szczecinie odbyły się Halowe Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w lekkiej atletyce. W zawodach udział wzięli szczecineccy lekkoatleci z STS Pomerania Szczecinek, osiągając wiele dobrych wyników.

W kategorii dzieci rekordy życiowe uzyskały wszystkie trzy startujące zawodniczki. W biegu na 60 m 11 letnie bliźniaczki Alicja i Anna Rybińskie osiągnęły identyczny rezultat 9,51, a 10 letnia Magda Tomczak 9,45 co było najlepszym wynikiem w jej roczniku.

Wiktor Santkiewicz uczeń trzeciej klasy gimnazjum nr 1 w Szczecinku był najlepszy w biegu na 60 m przez płotki biegając dwukrotnie lepiej od rekordu życiowego w eliminacjach 8,23 i w finale 8,24. Te wyniki dałyby brązowy medal na niedawno rozgrywanych Mistrzostwach Polski w Spale. Wiktor biegał również na 60 m uzyskując w eliminacjach 7,44 poprawiając rekord życiowy.

Drugi złoty medal zdobyła uczennica pierwszej klasy Zespołu Szkół nr 6 im Stanisława Staszica Justyna Chałubińska poprawiając na 60 m 8,04, rekord życiowy. Oliwia Małkiewicz zdobyła dwa srebrne medale w biegu na 60 m przez płotki z wynikiem 9,12 i na 60 m z rekordem życiowym 8,09. Brązowy medal w biegu na 60 m przez płotki przypadł w udziale Grzegorzowi Awtuch w eliminacjach rekord życiowy 9,34. Do finału biegu na 60 metrów awansował Kwiatkowski Sebastian zajmując 4 miejsce.

INFO: STS Pomerania 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: