Interwencje w sprawie zwierząt i bezdomnych, działania strażników w Bornem Sulinowie

  • Eliza Świtling
  • 2014-02-11 09:15:27
Interwencje w sprawie zwierząt i bezdomnych, działania strażników w Bornem Sulinowie

W okresie od 03.02.2014 r. do 09.02.2014 r. strażnicy miejscy odbyli 3 służby własne i 9 służb z policją. W dniu 03.02.2014 r. Straż Miejska została powiadomiona o agresywnym bezdomnym psie przebywającym w miejscowości Liszkowo. Pies tego samego dnia został odłowiony przez strażników i odwieziony do schroniska w Szczecinku.

W dniu 04.02.2014 r. strażnicy kontrolowali miejsca przebywania bezdomnych oraz kontrolowali czystość i porządek w bloku socjalnym. W czasie służby ujawniono dwie nieletnie przebywające w rejonie rampy, które zaśmieciły teren poprzez wyrzucenie opakowania po chipsach i butelki plastikowej. Osoby te zostały wylegitymowane, pouczone i zobowiązane do sprzątnięcia. Koło sklepu Biedronka ujawniono biegającego luzem bez kagańca psa. Ustalono opiekuna psa i ukarano w postępowaniu mandatowym.

W dniu 05.02.2014 r. patrol udał się do miejscowości Radacz skąd zabrał koty do sterylizacji w Lecznicy Zwierząt w Szczecinku.

W dniu 06.02.2014 r. w Bornem Sulinowie patrol interweniował w sprawie psa przetrzymywanego na balkonie. Z opiekunem została przeprowadzona rozmowa ostrzegawcza. W tym samym dniu patrole dokonały penetracji miejscowości Kragi w związku ze zgłoszeniem o biegający luzem dużym groźnym psem. Nie ujawniono biegającego luzem psa. Dokonano rozpytania i pozyskano informacje, że czasami taki fakt ma miejsce. W tej sprawie będą prowadzone dalsze czynności mające na celu ustalenie właściciela psa i zastosowanie wobec niego odpowiednich środków prawnych.

W dniu 07.02.2014 r. patrol mieszany ukarał dwóch mężczyzn za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym.

W dniu 08.02.2014 r. patrol został powiadomiony o leżącym na ziemi mężczyźnie. Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że mężczyzna jest w stanie upojenia alkoholowego, nie posiadał obrażeń. Został odwieziony do miejsca zamieszkania. 

W dniu 08.02.2014 r. około godz. 20.00 patrol mieszany został powiadomiony, że w lokalu mieszkalnym na ul. Brzechwy w Bornem Sulinowie wyczuwalny jest zapach spalenizny. Patrol udał się na miejsce, została wezwana straż pożarna, która sprawdziła czujnikami czy nie ma dwutlenku węgla. Zostały sprawdzone inne lokale i poddasze. Nie ustalono źródła pochodzenia zapachu spalenizny.

INFO: Straż Miejska Borne Sulinowo

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: