Polonez w wyjątkowej odsłonie

  • Irek Markanicz
  • 2014-02-09 19:47:54
Polonez w wyjątkowej odsłonie
  • Foto: Prywatne LO

W szkołach ponadgimnazjalnych wciąż trwa okres studniówkowych zabaw. Trzeba przyznać że wyjątkowa fantazja popisali się uczniowie i nauczyciele ze szczecineckiego Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego. Ich studniówkowy polonez wyglądał jakby powstał na początku XIX w.

Każda szkoła wiele uwagi poświęca polonezowi, który zgodnie ze staropolską tradycją otwiera bal. W tym konkretnym wypadku zdecydowano się na stroje przypominające czasy Księstwa Warszawskiego. Do charakterystycznych mundurów dopasowano suknie tańczących Panien. W przeszłości w tej szkole realizowano już takie pomysły,kilka lat temu był na przykład polonez w szlacheckich kontuszach.

 Ta studniówka była wyjątkowa też pod innym względem. W Prywatnym LO które popularnie nazywane jest "Katolikiem" klasy nie są liczne. Tegoroczna klasa trzecia to tylko sześcioro uczniów. Jednak i na to znalazła się rada. Podobnie jak w latach poprzednich w studniówce biorą udział również uczniowie klasy drugiej. Nie brakuje nauczycieli i pracowników szkoły a pierwszym chwilom zabawy przyglądają się też rodzice maturzystów. Dzięki uprzejmości szkoły prezentujemy fragment wyjątkowego poloneza. 

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: