K1 rządzi w Złocieńcu + Video

  • Irek Markanicz
  • 2014-02-09 14:18:10
K1 rządzi w Złocieńcu + Video
  • Foto: Andrzej Nadolny

W sobotni wieczór byliśmy świadkami pierwszego takiego wydarzenia w historii Złocieńca. W hali sportowej przy ul. Okrzei odbyła się "GALA K1"

Organizatorem wydarzenia był złocieniecki klub 'WASHI" który dzięki wsparciu ze strony sponsorów i samorządu mógł zaprosić widzów na wydarzenie niebiletowane. Za wstęp co prawda nie trzeba było płacić ale należało zdobyć wejściówkę. Jak powiedział nam przed galą Daniel Sobecki, prezes Stowarzyszenia Klub Walki "WASHI"-" Wejściówki rozeszły się błyskawicznie i przez kilka ostatnich dni wszystkim musiałem odmawiać. Po prostu pojemność hali w Złocieńcu nie jest przygotowana na takie zainteresowanie widzów".

Sam pomysł na to wydarzenie był bardzo prosty. postanowiono zaprosić do walk zawodników którzy amatorsko uprawiają sporty walki. Zaproponowano starcia zgodne z formułą K1 rules. W tej wersji dozwolona jest bardzo duża ilość technik. Zawodnicy nie mogą jedynie atakować piętą z góry, uderzać łokciem i co oczywiste nie mogą kopać w krocze przeciwnika.

Gala która odbywała się przez kilka godzin pokazała że zarówno w Złocieńcu jak i innych miastach zachodniego pomorza sporty walki trenowane są przez bardzo dużą ilość zawodników. Co warto podkreślić są to sportowcy w bardzo różnym wieku.

"W naszych klubach często dochodzi do sparingów, niektórzy organizują też swoje wewnętrzne, klubowe zawody. Postanowiliśmy zorganizować taką galę aby dać możliwość debiutu na prawdziwym ringu. Jak widać tu jest zupełnie inna atmosfera a zawodnikom adrenalina publiczności po prostu dodaje skrzydeł" -dodaje Daniel Sobecki. 

Obszerną relację z tego wydarzenia zobaczą Państwo już wkrótce na antenie TV "GAWEX"

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: