Złocienieccy Liderzy-znamy laureatów + Video

  • Irek Markanicz
  • 2014-02-07 22:20:14
Złocienieccy Liderzy-znamy laureatów + Video
  • Foto: Irek Markanicz

Dziś wieczorem w złocienieckim kinie "Mewa" podczas uroczystej gali wręczono odznaczenia "Zasłużony dla Miasta i Gminy Złocieniec". podczas spotkania ogłoszono jakie firmy, instytucje i osoby prywatne zdobyły statuetki "Lidera " za rok 2013.

Podczas tej uroczystości po raz kolejny mogliśmy się przekonać że życie ma słodko-gorzki smak. Chwile smutku przeplatały się z momentami podniosłymi. Na samym początku, zebrani minutą ciszy uczcili pamięć Henryka Czarnoty, który w przeszłości był naczelnikiem a później burmistrzem Złocieńca.

Po okolicznościowych wystąpieniach wręczono tytuły "Zasłużony dla Miasta i Gminy Złocieniec". W tym roku Rada Miasta tym tytułem zdecydowała uhonorować Zuzannę Sikorę, osobę która od wielu lat dba o rozwój wyjątkowo malowniczej miejscowości Stawno. Wystarczy raz odwiedzić ten zakątek by przekonać się że w Stawnie kryje się niesamowita energia, która na mieszkańców i gości działa jak magnes. To zaszczytne wyróżnienie otrzymał też ks. Wiesław Hnatejko, proboszcz złocienieckiej parafii, znany m.in z organizacji wyjątkowych wydarzeń kulturalnych. Ks. Hnatejko znany jest też z ambitnych działań dzięki którym obiekty sakralne lśnią dawnym blaskiem. 

 Podczas tej uroczystości wręczono dziewiętnaście statuetek "Lidera", ta nagroda trafiła dziś do Firmy "Kotex" Pana Ryszarda Kota, który po wielu latach, zakończył budowę budynku wielorodzinnego. Podczas odbieranie nagrody, Ryszard Kot podkreślił że cztery lata nie mógł uzyskać pozwolenia na budowę. Gdy zmienił się wicestarosta, to co wcześniej budziło sprzeciw nie stanowiło już problemu i w  ciągu kilkunastu miesięcy zakończono inwestycję.

Kolejny "Lider 2013" trafił do Nadleśnictwa Złocieniec. Podczas odbierania statuetki Nadleśniczy Henryk Kaczmarek, łamiącym się głosem dziękował wszystkim, którzy jesienią 2010 r. zdobyli się na empatię i wsparli Nadleśnictwo. To właśnie we wrześniu 2010 roku, nieopodal Berlina doszło do tragicznego wypadku. W tamtym dramatycznym zdarzeniu zginęło 14 osób. W taki sposób zakończyła się wycieczka pracowników złocienieckiego Nadleśnictwa.

Kolejne tytuły "Lidera" w kategorii "Rozwój Przedsiębiorstwa" zdobyli : Indywidualna Praktyka Lekarska - Renata Kozak, PPUH Robert Błażejewicz, PKO Bank Polski o/ Złocieniec, Auto-Handel-Komis- Kamil Gładysz oraz Partner Sp. z o.o.

 W kategorii 'Inwestycja Roku' nagroda trafiła do Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Złocieńcu. Związane jest to z nowoczesnym ujęciem wody

W kinie "Mewa" wręczono dziś cztery statuetki"Lidera w kategorii "Działalność na Rzecz Społeczności Lokalnej". Nagrody trafiły do: Klubo Strzeleckiego "Cel", Stowarzyszenia Diebetyków, Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego oraz do Wojskowej Agencji Mieszkaniowej.

Kategoria "Kultura". "Liderem" nagrodzono Zespół" Opowieści Nocy" oraz tancerza Piotra Stanka.

W kategorii "Sport" nagrody trafiły do: Klubu Karate Kyokushin, Klub Walki WASHI oraz do UKS "Traper". Były też nagrody indywidualne które odebrali Panowie Łukasz Piórkowski oraz Adam Radzimski.

Telewizyjną relacje z tej uroczystości zobaczą Państwo w środowym "Regionalnym Programie Samorządowym".

   

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: