Ruszyły prace nad Kontraktem Samorządowym

  • Eliza Świtling
  • 2014-02-07 09:38:00
Ruszyły prace nad Kontraktem Samorządowym
  • Foto: UM Szczecinek

Do bardzo ważnego spotkania doszło wczoraj w szczecineckim ratuszu. Z inicjatywy Burmistrza Szczecinka - Jerzego Hardie-Douglasa do Urzędu Miasta przybyli przedstawiciele wszystkich gmin Powiatu Szczecineckiego oraz starostowie - Krzysztof Lis i Marek Kotschy. Spotkanie poświęcone było w całości zagadnieniom związanym z tak zwanym Kontraktem Samorządowym dla Powiatu Szczecineckiego.

Zgodnie z nowymi zasadami pozyskiwania środków pomocowych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego konieczne jest stworzenie skutecznego narzędzia realizacji priorytetowych  dla naszego regionu inwestycji gospodarczych i społecznych.

Kontrakty Samorządowe, zawierane na zasadzie partnerstwa pomiędzy poszczególnymi gminami Powiatu Szczecineckiego, z udziałem przedsiębiorców, organizacji pozarządowych oraz  przedstawicieli sektora edukacji i nauki, są właśnie takim narzędziem.

W praktyce oznacza to, że tylko podmioty realizujące projekty w ramach Kontraktów Samorządowych, będą miały szanse skutecznego ubiegania się o środki unijne, których dysponentem jest Urząd Marszałkowski.

Do 19 lutego uczestniczący w dzisiejszym spotkaniu samorządowcy zobowiązali się przedstawić kompletną listę wspólnych propozycji  inwestycyjnych, które ze względu na doniosłe znaczenie gospodarcze, znajdą się w tworzonym Kontrakcie Samorządowym dla Powiatu Szczecineckiego. Czasu jest co prawda mało, ale za to środków unijnych, o które można się ubiegać, dużo więcej aniżeli w poprzedniej perspektywie budżetowej.

W tym roku alokacja środków, jakimi dysponował będzie w  ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Urząd Marszałkowski wynosi 1 mld 599 mln 700 tys. Euro, a więc o przeszło 391 580 342, 50 Euro więcej niż w latach 2007-2013.

INFO: UM Szczecinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: