Maturzysto nie bój się, myśl

  • Irek Markanicz
  • 2014-02-06 20:12:45
Maturzysto nie bój się, myśl
  • Foto: Irek Markanicz

Maturzyści którzy dziś odwiedzili Politechnikę Koszalińską mogli twarzą w twarz spotkać się z członkami okręgowej komisji egzaminacyjnej z Poznania. W trakcie spotkania egzaminatorzy mogli przygotować uczniów ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych do majowego egzaminu dojrzałości.

Uczniowie, którzy przy okazji Dnia Otwartego Politechniki Koszalińskiej wzięli udział w tym spotkaniu powiedzieli że z ich punktu widzenia był to bardzo ważny punkt zaproponowanego przez uczelnię programu. Niestety w naszym rejonie niezmiernie rzadko dochodzi do tego typu spotkań a szkoda.

Egzaminatorzy w wyjątkowo otwarty sposób wskazywali młodzieży najczęściej popełniane na maturze błędy. Sporo uwagi poświęcono egzaminowi pisemnemu z matematyki. Od kilku lat jest to egzamin obowiązkowy. Na samą myśl o tym matematycznym teście, humaniści dostają gęsiej skórki. Jak przekonywali dziś członkowie okręgowej komisji, niepotrzebnie. Ważne, aby nie tracić podczas egzaminu trzeźwego umysłu. Według egzaminatorów z Poznania, poziom zadań nie jest zbyt wygórowany a znaczna część błędów wynika z pośpiechu i niedbalstwa.

Dziś w jednej z sal politechniki prezentowano konkretne problemy i na przykładzie testów z lat poprzednich analizowano sposób rozwiązania zadań. Ważne że przy okazji szeroko omawiano punktację zastosowana podczas sprawdzania prac.

"Nie warto ściągać" taki komunikat usłyszeli dziś w Koszalinie uczniowie którzy za kilka miesięcy przystąpią do egzaminu dojrzałości. "Doświadczony egzaminator błyskawicznie jest w stanie zorientować się czy praca była wykonana samodzielnie, potrafimy nawet z absolutną pewnością stwierdzić od kogo maturzysta spisał zadania. Dotyczy to zarówno w części zadań zamkniętych jak i otwartych" w taki właśnie sposób zachęcano uczniów do uczciwości. Gdy egzaminator udowodni takie praktyki maturzysta nie dość że nie zaliczy majowego egzaminu to dodatkowo traci prawo do sierpniowej poprawki. " W takim wypadku trzeba czekać na rok następny, droga na skróty naprawdę nie popłaca"  Więcej informacji na ten temat zobaczą Państwo już niebawem w naszych telewizyjnych relacjach z Dnia Otwartego Politechniki Koszalińskiej.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: