Z wizytą w zakładzie karnym

  • Eliza Świtling
  • 2014-02-05 09:52:39
Z wizytą w zakładzie karnym

Dzisiaj po raz kolejny młodzież z gimnazjum nr 2 w ZS im Jana III Sobieskiego odwiedziła szczecinecki Zakład Karny. Te cykliczne spotkania są częścią programu Ucz się na cudzych błędach, mają one na celu przybliżyć uczniom życie w zakładzie karnym, a dzięki możliwości porozmawiania z jednym z osadzonych być może w przyszłości pozwoli im to nie zboczyć na złe ścieżki.

Władze szczecineckiego Zakładu Karnego chętnie wzięły udział w tym programie, jak powiedział nam wicedyrektor gimnazjum pan Tomasz Roszko - "młodzież spotyka się z psychologiem od którego może się dowiedzieć trochę na temat tajników życia w więzieniu, a wszystko dzięki determinacji pani dyrektor Marzeny Szczerbińskiej i uprzejmości pana dyrektora Zakładu Karnego".

Każde tego typu działania przekazują większe wartości, warto zachęcać młodzież do udziału w takich akcjach, to nie tylko przestroga na przyszłość, ale również zdobycie pewnego rodzaju doświadczenia i argumentów."Młodzież wychodzi z tych spotkań w milczeniu, to jest wystarczające wyjaśnienie"- mówi Tomasz Roszko.

Z informacji uzyskanych w Zakładzie Karnym wiemy, że inne szczecineckie szkoły również chciałyby wziąć udział w programie Ucz się na cudzych błędach, w niedługim czasie zatem wycieczek do więzienia powinno być zdecydowanie więcej, jeśli przyniesie to oczekiwane korzyści to należy uznać że jest to świetna i warta poparcia akcja. 

Na relację z dzisiejszej wizyty w Zakładzie Karnym zapraszamy Państwa dzisiaj do naszego programu lokalnego.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: