Pierwszy wędkarz RP odwiedzi Szczecinek

  • Irek Markanicz
  • 2014-02-17 21:37:33
Pierwszy wędkarz RP odwiedzi Szczecinek
  • Foto: www.media.pl

Jak potwierdziło nam Starostwo Powiatu Szczecineckiego jeszcze w tym miesiącu na zaproszenie Zarządu Starostwa, przyjedzie Dionizy Ziemiecki, Prezes Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego. PZW to największa organizacja pozarządowa w Polsce, która obecnie liczy około 630 tys. członków. Wizyta wstępnie zaplanowana jest w dniach 19 – 20 lutego a w jej trakcie planowanych jest wiele spotkań z przedstawicielami władz lokalnych i samorządowych.

„Podczas wizyty będzie okazja do zaprezentowanie potencjału jakim dysponuje powiat szczecinecki pod względem organizacji największych imprez wędkarskich tych ogólnopolskich jak i międzynarodowych” – powiedział nam Mariusz Getka – członek Lokalnej Grupy Rybackiej „Partnerstwo Drawy” i inicjator tej wizyty. Istotnym punktem wizyty będzie też przedstawienie naszego najnowszego projektu Centrum Edukacji Ekologicznej, którego budowa już się rozpoczęła. „Będziemy prowadzili rozmowy na temat możliwości współpracy naszego CEE z  PZW.” – mówi Starosta Krzysztof Lis.  Mało kto wie, że  PZW organizuje liczne obozy szkoleniowe, w których swoje umiejętności doskonali wędkarska młodzież. Do tej pory takie obozy nie odbywały się  na naszym  terenie  - mówi  nam Mariusz Getka. On sam uchodzi za niekwestiowanego specjalistę w wędkarstwie morskim. Świadczą o tym  zdobywane przez lata liczne tytuły.” Marzy mi się, aby akweny pojezierza drawskiego były miejscem szkolenia młodych pasjonatów wędkarstwa. Liczę na to, że ci początkujący dziś wędkarze powrócą tu jako wędkarscy turyści.”

Wizyta Dionizego Ziemieckiego, zwanego też pierwszym wędkarzem RP będzie  na pewno wielkim wydarzeniem,  zarówno dla wędkarzy, jak  i dla osób, którym zależy na promocji regionu  i jego walorów turystycznych. Może nie wszyscy  to wiemy ale,  to właśnie turystyka wędkarska zapewnia nam tak wielu turystów, o każdej porze roku, a nie tylko w sezonie letnim. Jak ważny udział ma ten rodzaj turystyki mogliśmy usłyszeć ostatnio w wypowiedziach  vice prezesa Borneńskiego LOT-u Mateusz Ciesielskiego. Przykład Bornego Sulinowa pokazuje, że wędkarze są w stanie przeznaczyć na swoje hobby ogromne pieniądze, które ewidentnie potrafią nakręcić całą branżę turystyczną. 

Bardzo ciekawe będzie spotkanie ze szczecineckimi wędkarzami do którego dojdzie w środowy wieczór w jednej z sal CK "ZAMEK". Organizatorzy liczą na godną reprezentacje wszystkich zarówno zrzeszonych jak i niezrzeszonych wędkarzy. Początek tego spotkania o godzinie 18-tej

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: