Poland Trophy Dragon Winch Extreme w Bobolicach

  • Andrzej Nadolny
  • 2014-01-30 18:22:31
Poland Trophy Dragon Winch Extreme  w Bobolicach
  • Foto: Polish ATV Challenge

Poland Trophy Dragon Winch Extreme – jest to rajd przeprawowy, który składa się z prologu oraz dwóch etapów: nocnego i dziennego. W Bobolicach 4 i 5 kwietnia zostanie rozegrana I runda tego niezwykle widowiskowego rajdu.

Bobolice otaczają niewątpliwie urokliwe lasy i jeziora, jednak uczestnicy rajdu zobaczą  tę  mniej atrakcyjną , przygotowaną przez organizatorów imprezy trasę. Start nocny poprzedzi prolog.  Prolog to wytaśmowana pętla, którą dana załoga musi pokonać w jak najkrótszym czasie. Celem prologu jest wyznaczenie kolejności startu zawodników na odcinku nocnym. Podczas trwania rajdu uczestnicy będą poruszali się za pomocą roadbook’ów i pokonywać będą przygotowane OS-y (Odcinki Specjalne). Załoga, która w danej klasie pokona OS-y w jak najkrótszym  czasie stanie na podium. ZAWODNICY STARTOWAĆ BĘDĄ W TRZECH KLASACH SAMOCHODOWYCH: • klasa No Limit • klasa Advance • klasa Challenge

Jest to bardzo widowiskowy rajd jaki jest odbywany w naszym województwie. Można przyglądać się uczestnikom z bliska jak zmagają się w przeprawie przez bagniste podłoże czy strome podjazdy a nawet ich dopingować. Patronat nad imprezą objął Urząd Miejski w Bobolicach.

W nadchodzącym sezonie zaplanowane zostały trzy edycje: Poland Trophy Dragon Winch Extreme I (woj. zachodniopomorskie; Bobolice, 4-5 kwienia) Poland Trophy Dragon Winch Extreme II (woj. warmińsko-mazurskie; Rasząg, 27-28 czerwca) oraz  Poland Trophy Dragon Winch Extreme III (woj. dolnośląskie; Walim, 19-20 września)

Dla  mniej zorientowanych, jak wyglądają zmagania na trasie, odsyłam do materiału przygotowanego przez TVN Turbo,

pod niżej zamieszczonym linkiem:

http://www.youtube.com/watch?v=1sMq08_avUs

Info:Karolina Stosik

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: