Pracownica SzLOT-u uzyskała odszkodowanie za bezzasadne zatrzymanie

  • Eliza Świtling
  • 2014-01-28 14:05:46
Pracownica SzLOT-u uzyskała odszkodowanie za bezzasadne zatrzymanie
  • Foto: es

Wszystko zaczęło się ponad rok temu, to wtedy w naszym mieście głośno było o sprawie związanej z lewymi patentami na sternika. Właśnie wtedy doszło również do zatrzymania pracownicy Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, nieuprawnionego zatrzymania. Jak już dzisiaj wiadomo w związku z tą bezzasadnością szczecinecka prokuratura wypłaci poszkodowanej 2,5 tysiąca złotych odszkodowania.

W zeszłym roku w grudniu pojawiły się pewne niejasności związane z uprawnieniami na patent starszego sternika motorowodnego. Pani Katarzyna Kucaba, która jest członkiem Komisji Rewizyjnej Polskiego Związku Motorowodnego, ściśle współpracowała z prokuraturą, żeby wyjaśnić te niejasności i aby wszystko co dotyczyło tych patentów było zgodne z literą prawa. Mimo starań pani Katarzyny, 11 grudnia została ona zatrzymana przez funkcjonariuszy policji pod zarzutem utrudniania śledztwa i fałszywych zeznań. 

Kobieta spędziła noc w areszcie, przypomnijmy że wtedy jeszcze funkcjonowała stara Komenda Powiatowa Policji, wiec nie należało to do zbytnich przyjemności. Pracownica SzLOT-u nie była tam traktowana ze szczególną uprzejmością. Już rok temu sąd wypowiedział się na temat tego zatrzymania, jednoznacznie stwierdzając że było ono bezzasadne.

Pani Katarzyna wystąpiła wtedy o odszkodowanie i utracone korzyści, a w ubiegły piątek sąd okręgowy w Koszalinie nie tylko podtrzymał wcześniejsze orzeczenie sądu szczecineckiego, ale również przyznał poszkodowanej odszkodowanie w wysokości 1,5 tysiąca złotych za utracone korzyści i tysiąc tytułem rekompensaty.

Paradoksalne jest także to, że postępowanie prokuratora dotyczące całej sprawy zostało zakończone kilka miesięcy po jej rozpoczęciu, ze względu na zbyt małą szkodliwość społeczną.

"Sprawa jest zakończona, mogę powiedzieć że definitywnie, cieszę się że sąd podzielił moje odczucia i w końcu jest już dla mnie po wszystkim"- mówi zadowolona Katarzyna Kucaba.

Rozmowa z panią Katarzyną Kucabą dzisiaj w serwisie Echa Dnia. Zapraszamy!

Komentarze (3)

oolek 2014-01-28 17:33

Fajowo

Zdziwiony 2014-03-05 17:33

To w końcu ile tego odszkodowania? 2,5 czy 1,5 tys? Ciągle w artykułach na waszej stronie jest pełno błędów.

Redakcja Gawex 2014-03-06 09:40

Proszę o bardziej uważne czytanie, całość odszkodowania wyniosła 2,5 tys zł. Na tę kwotę składało się 1,5 tysiąca złotych za utracone korzyści i tysiąc tytułem rekompensaty.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: