Sesja bez kontrowersji

  • Irek Markanicz
  • 2014-01-27 11:56:19
Sesja bez kontrowersji
  • Foto: Irek Markanicz

W poniedziałkowe przedpołudnie odbyła się kolejna sesja szczecineckiej Rady Miasta. Tym razem żaden z punktów nie wywołał kontrowersji.

W trakcie poprzednich kilku sesji atmosfera jaka towarzyszyła spotkaniom radnych była bardzo gorąca. Dziś w wielu głosowaniach radni byli jednomyślni, czyżby nastał czas zgody?

Trzeba przyznać że w zaproponowanym porządku obrad nie znalazła się żadna drażliwa kwestia i być może dlatego obrady przebiegały wyjątkowo zgodnie. Pod koniec sesji podczas zadawania pytań radny Roman Matuszak pytał burmistrza Douglasa w jaki sposób zmienił się obszar jego działki budowlanej, Burmistrz wyjaśnił że wraz z sąsiadami zwrócił się do Starostwa aby zapisy w planach odpowiadały aktom notarialnym i ewentualne pytania należy kierować do władz Powiatu. Trzeba przyznać że radni porządkowali dziś wiele kwestii. Przyjęto dziś uchwałę dotyczącą podatków jakie wpłyną do kasy urzędu w roku 2014 ( do tej pory samorządowcy wstrzymywali się z rozstrzygnięciami, gdyż nie była znana brukselska wykładnia pomocy De Minimis )    

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: