13 do Parsęcka jeździ nie wiadomo dla kogo!

  • Eliza Świtling
  • 2014-01-22 10:28:44
13 do Parsęcka jeździ nie wiadomo dla kogo!

Dzisiaj dostaliśmy informację od rozgoryczonego mieszkańca Parsęcka, zgłasza on duże przeszkody komunikacyjne występujące w tej miejscowości, to problem z Komunikacją Miejską. Poniżej przytaczamy cały list naszego czytelnika, być może Państwo również mają swoje obiekcje co do kursów linii nr 13 a dyskusja spowoduje, że ktoś z odpowiednich władz zainteresuje się problemem.

"Zwracam się z problemem komunikacyjnym, który istnieje już od ponad 3 lat w Parsęcku. Mianowicie chodzi o kursy linii nr 13, która świadczy usługi komunikacyjne na tej trasie. Niby nic nadzwyczajnego, ale istnieje wielki problem w tych kursach.

Po pierwsze kursy autobusowe powinny być dostosowane do potrzeb mieszkańców Parsęcka, a odbywa się to tak, że kursy są dostosowane chyba do mieszkańców dawnej Trzesieki. Zauważmy np. autobus z Parsęcka wyjeżdża o godzinie 7:30, młodzież zaczyna lekcję szkolne o godzinie 8:00. Dojechanie autobusem do przystanku przy Dworcu PKP zajmuje prawie 30 minut, a młodzież ucząca się w ZS 1 lub ZS 6 codziennie spóźnia się na zajęcia lekcyjne.

Było już sporo interwencji w kierunku gminy, ale niestety jak zwykle wytłumaczeniem jest, że nikt nie informował ich o tym problemie, a jak już znają sytuację to tylko obiecują, że zajmują się problemem i na tym się kończy.

Kolejnym problem nad którym ubolewają mieszkańcy Parsęcka jest problem z brakiem autobusu w godzinach od 9:30 do 14:30. Jest to sytuacja naprawdę trudna, ponieważ prawdą jest to, iż autobus linii nr 13 z Parsęcka wyjeżdża o godzinie 9:24. Z kursu korzysta niestety coraz mniej osób, ponieważ wszyscy dobrze wiedzą, że jadąc tym autobusem muszą liczyć się z tym, że powrót do domu mają dopiero po godzinie 14. A ileż się obiecywało, że po likwidacji ośrodka zdrowia w Parsęcku, wieś ta zyska dodatkowe połączenie autobusowe. I minęło już sporo lat, a przynajmniej minimalnego połączenia ze Szczecinka, jak nie było tak dalej nie ma.

Problemem jest także sytuacja wieczorna, niespełna dwa lata temu do Parsęcka, kursował autobus linii nr 13, po godzinie 20. Obligatoryjnie z kursu korzystało niewielu mieszkańców, bo kurs służył tylko tym, którzy pracowali nieco dłużej. Dwa lata temu, można by było to wszystko zrozumieć, ponieważ posyłać autobus dla 5-8 osób to naprawdę nie do pomyślenia.

Kolejnym problemem mieszkańców jest brak połączenia autobusowe w soboty i niedziele. Takiego połączenia nie zapewnia nawet PKS, ale na nich nie ma co liczyć. Przecież wszyscy dobrze wiedzą, że kursy do Trzesieki realizowane są również w soboty i niedziele. Zapewne nie są to również kursy rentowne, ale przy dobrym porozumieniu gminy i Komunikacji miejskiej można by się było dogadać, żeby chociaż w 2-3 kursy jechały do Parsęcka(wieś). Mieszkańcy naprawdę potrzebują tych kursów.

Wójt Gminy Szczecinek nie powinien być zdziwiony sytuacją mieszkańców Parsęcka, którzy żyją blisko miasta, a nie mają godnego połączenia autobusowego. I proszę pamiętać, że tu żyją ludzie starsi, którzy każdego dnia jeżdżą do lekarza rodzinnego. A dla nich oczekiwanie 4 godzin na powrót do domu, to naprawdę męczarnia. "

Za informacje dziękujemy mieszkańcowi Parsęcka.

 

Komentarze (4)

szczecinecczanin 2014-01-22 15:04

a gdzie jest to całe Parsęcko?

miśka 2014-01-22 17:59

W końcu ktoś na poważnie zainteresował się problemem,Też mieszkam w Parsęcku i rozkład jazdy autobusów pozostawia wiele do życzenia.Autobus który jedzie ok 7.30 w Trzesiece staje sie tak przepełniony,że ludzie stoją jedno na drugim.Tłok zostałby z pewnoscią rozładowany gdyby dołozyć w to miejsce jakąś 3.Jęsli chodzi o ilość kursów lini nr 13 to przerwa od 9.30 do 14.30 jest zbyt długa-przydałby sie jakis kurs ok 12.No i najważniejsze,autobus w soboty i niedziele-na litość Boską-ŻEBY W WEEKEND NIE MOZNA BYŁO SIE DOSTAĆ DO MIASTA TO JEST HORROR,KPINA,POPROSTU RECE OPADAJĄ!!!

masakra 2014-01-23 21:25

ręce opadają , każdy by chciał mieć autobus pod sam dom i o godzinie która odpowiada , a wszystkim dogodzić się nie da ! jeżeli ktoś mieszka dalej od Szczecinka powinien wiedzieć że dostanie do miasta nie będzie łatwe . taki urok mieszkania na wsi :)

masakra 2014-01-23 21:29

a litości Boskiej w to nie mieszajmy ... jakby się opłacało to autobusy by jeździły , a widocznie tak nie jest.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: