Wizyta delegacji z Białorusi

  • Eliza Świtling
  • 2014-01-22 09:26:11
Wizyta delegacji z Białorusi

Od poniedziałku (20.01) w Szczecinku przebywa delegacja z Rejonu Smorgońskiego na Białorusi. Celem wizyty przedstawicieli Rejonowego Komitetu Wykonawczego w Smorgoniach, na czele z Mieczysławem Goj Przewodniczącym Komitetu oraz miejscowych firm jest przedstawienie potencjału gospodarczego, oferty inwestycyjnej, kulturalnej i rekreacyjnej Szczecinka i powiatu szczecineckiego, a tym samym nawiązanie partnerskich kontaktów.

W Smorgoniach również funkcjonuje zakład Kronospan, dlatego samorząd Powiatu Szczecineckiego zainteresowany jest podjęciem współpracy, wymianą doświadczeń. 

Warto dodać, że wizyta białoruskiej delegacji zbiegła się z wizytą Konsula Republiki Białoruś w Gdańsku, który pierwszy raz odwiedził Szczecinek. 

Podczas pierwszego dnia roboczego wizyty delegacja wraz ze Starostą Szczecineckim, Przewodniczącą Rady Powiatu, Wicestarostą i Członkiem Zarządu Powiatu przedstawili potencjał społeczno-gospodarczy powiatu oraz odwiedzili miejscowe zakłady pracy. Na zaproszenie Zarządu Kronospan Szczecinek odwiedzili potentata branży drzewnej i zapoznali się ze specyfiką zakładu. Złożyli również wizytę w firmie Ad Met, Acar, PKS Szczecinek – spółce, której właścicielem jest Powiat Szczecinecki. 

Zarząd Powiatu zaprosił również delegatów do jednostek podległych Starostwu. Delegaci ze Smorgoni odwiedzili spółkę powiatowa PKS w Szczecinku, Zespół Szkół Nr 2 im. Ks. Warcisława IV w Szczecinku oraz Zespół Szkół Nr 5. 

Pracowity dzień zwieńczyła kolacja biznesowa, podczas której samorządowcy i przedstawiciele biznesu rozmawiali o współpracy.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: